,

ب ام و ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی هیبریدی فروخته است

خودروهایی هیبریدی ب ام و - کاربا ب ام و


ب ام و
در حال حاضر در مرحله ی مهمی از تاریخ خودرو قرار دارد به خاطر اینکه نشان معروفش روی بیش از ۱۰۰ هزار خودروی هیبریدی فروخته شده در سطح جهان به چشم می خورد.این موفقیت پس از گذشت تنها ۳ سال از عرضه ی اولین i3 به بازار در نوامبر ۲۰۱۳ اتفاق افتاد. این هاچبک شهری در لیست فروش ۶۰ هزار دستگاه خودروهای تمام برقی و هیبریدی plug-in ب ام و حضور داشت.

اگرچه فروش i3 به پیش بینی خوش بینانه ی ب ام و نرسید اما کمپانی به این نتیجه رسید که هاچ بک شهری اش موفق ترین خودروی برقی در بخش خودروهای کامپکت لوکس می باشد. هرچند که نمی توان ب ام و i3  را با تسلا مدل S با سایز بزرگ که در چند ماه گذشته ۱۵۰ هزار دستگاه فروخت مقایسه کرد و در کل نیسان Leaf با فروش ۲۳۰ هزار دستگاه هنوز پرچمدار فروش خودروهای برقی است.

ب ام و i8 هنوز از جایگاهش به عنوان معروف ترین ابر خودروی هیبریدی با فروش بیش از ۱۰ هزار دستگاه از زمان عرضه اش به بازار در اواسط سال ۲۰۱۴ راضی می باشد. ۳۰ هزار خودروی برقی باقیمانده خودروهای iPerformance plug-in هیبریدی می باشند.

مدیر عامل ب ام و در این راستا می گوید: “وقتی که صحبت از خودروهای برقی می شود ما از قبل برای گنجاندن این تکنولوژی در خودروهایمان برنامه ریزی موفقیت آمیزی کرده ایم. پیشرفت بعدی ما استفاده از تکنولوژی رانندگی خودکار می باشد و قرار است که  iNext برای این تکنولوژی مورد محک قرار بگیرد.”

کمپانی ب ام و اخیرا از برنامه ریزی برای تولید یک خودروی هیبریدی مینی plug-in در سال آینده ، یک i8 بدون سقف رودستر در سال ۲۰۱۸، یک مینی کاملا برقی در ۲۰۱۹ و یک x3 برقی در آخرین سال این دهه خبر داد. همچنین قرار است در سال ۲۰۲۱ خودروهای i-Series این کمپانی با یک کراس اوور برقی گسترش یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *