,

تویوتا اتوبوس هیدروژنی خود را معرفی کرد

اتوبوس هیدروژنی تویوتا - کاربا اتوبوس هیدروژنی

تویوتا در حال آماده سازی یک اتوبوس شهری سازگار با محیط زیست با سلول سوختی هیدروژنی برای معرفی به بازار وسائل نقلیه است. تویوتا نام این اتوبوس را به سادگی FC (مخفف Fuel Cell یا سلول سوختی) گذاشته است ، اتوبوس هیدروژنی تویوتا از یک تحول در سیستم پیشرانه استفاده می کنند که در خودروی میرای به کار رفته است. قدرت در این اتوبوس توسط یک جفت موتور الکتریکی که هر کدام توان ۱۵۵ اسب بخار و گشتاور ۳۳۹ Nm را تولید می کنند، تامین می شود. این اتوبوس کاملا بی صداست و به جای تولید آلودگی های مضر، بخار آب را به عنوان خروجی تولید می کند.

اتوبوس هیدروژنی تویوتا کمتر از ۱۰ تانک ظرفیت ندارد، که این مقدار ذخیره هیدروژن برای یک مسیر رانندگی حدود ۲۰۰ کیلومتر کافی است. این مسافت زیادی نیست، اما پر شدن تانک آن تنها ۱۰ دقیقه طول می کشد.

اتوبوس هیدروژنی تویوتا با ظرفیت حمل حداکثر ۷۷ سرنشین، قصد دارد که شهرهای بزرگی مانند توکیو را آرام تر و تمیزتر کند، اما این تنها هدف این اتوبوس نیست. با انجام مقداری کارهای برقی بر روی پک باتری هیبریدی فلز- نیکل آنبورد ۲۳۵ kWh، این باتری می تواند به عنوان یک تامین کننده نیرو خارجی در هنگام وقوع حوادثی مانند سونامی یا زلزله مورد استفاده قرار بگیرد. کشور ژاپن معمولا در مواجهه با این حوادث قرار دارد، بنابراین اتوبوس هیدروژنی تویوتا می تواند در نجات دادن جان انسان ها بسیار مفید باشند.

بر طبق گفته روزنامه Asahi Shimbun تکنولوژی سلول سوختی هیدروژنی تویوتا ارزان نیست. قیمتی که برای این اتوبوس تخمین زده شده حدود ۱۰۰ میلیون ین (معادل با ۱ میلیون دلار) می باشد. در مقایسه با آن یک اتوبوس دیزلی سنتی بسته به مدل آن حدودا ۴ یا ۵ برابر ارزانتر می باشد. مدیران این پروژه با این وجود اعتقاد دارند که حداقل ۱۰۰ اتوبوس را می توانند تا سال ۲۰۲۰ به فروش برسانند، زمانی که شهر توکیو میزبان المپیک تابستانی خواهد بود.

تویوتا بر این باور است که هیدروژن سوخت آینده است. این کمپانی همچنین در حال توسعه یک لیفتراک با سوخت هیدروژنی و طراحی سلول های سوختی ساکن برای استفاده در خانه و محل کار است.

اتوبوس هیدروژنی تویوتا - کاربا اتوبوس هیدروژنی

اتوبوس هیدروژنی تویوتا – کاربا

15 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *