,

طرح اولیه کراس اوور مرسدس بنز EQ

مرسدس بنز EQ - کاربا مرسدس بنز EQ

مرسدس بنز EQ در نمایشگاه ماشین پاریس رونمایی شد، این ماشین یک طرح اولیه کراس اوور می باشد که چشم انداز کمپانی مرسدس بنز از فرمانروایی وسائل نقلیه الکتریکی خودران در آینده است.

این ماشین خودران بر اساس یک پلتفرم مدولار جدید که به طور ویژه صرف سیستم پیشرانه الکتریکی شده، ساخته خواهد شد. مهندسی و طراحی آن برای سایز باتری، فاصله بین دو محور عقب و جلو و عرض خودرو کاملا مقیاس پذیر است و شامل محدوده وسیعی از وسائل نقلیه از SUV ها تا ماشین های کوچک و کانورتیبل می باشد.

با افتتاح زیر مجموعه برند EQ جدید، این کراس اوور جزئیات طراحی خود را از کوپه ها و خودروهای شوتینگ بریک الهام گرفته است. حالت اسپرت این مدل در طرح اولیه اش اغراق شده و همچنین توسط طراحی عضلانی و رینگ های آلیاژی ۲۱ اینچی برجسته و قابل توجه شده است.

طراحی منحصر به فرد و فوق العاده مرسدس بنز EQ به بخش داخلی نیز گسترش پیدا کرده است. سوییچ ها و دکمه های فیزیکی تنها برای تنظیم کردن صندلی به کار می رود، در حالیکه تمامی کنترل و رابط های دیگر به پنل های لمسی و نمایشگرهای OLED منتقل شده است. یک پنل TFT عریض ۲۴ اینچی به عنوان یک صفحه کیلومتر قابل تنظیم مورد استفاده قرار می گیرد.

مرسدس بنز EQ به صورت دو دیفرانسیل الکتریکی با توان ۴۰۲ اسب بخار و گشتاور ۷۰۰Nm  می باشد. رانندگان می توانند انتظار داشته باشند که با این ماشین ۰-۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۵ ثانیه پر کنند.

سیستم باتری مقیاس پذیر جدید می تواند برای گونه های مختلفی از قبیل یک نسخه ۷۰-kWh با یک تخمین مسافت بالای ۵۰۰ کیلومتر مورد استفاده قرار گیرد. توانایی شارژ سریع مرسدس بنز EQ نیز اجازه طی مسافت ۱۰۰ کیلومتری را تنها با ۵ دقیقه شارژ کردن، خواهد داد.

مرسدس بنز هنوز اعلام نکرده که این کراس اوور الکتریکی چه زمانی تولید انبوه خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *