,

الکترا مکانیکا سولو، خودروی سه چرخ الکتریکی

الکترا مکانیکا سولو - کاربا الکترا

کمپانی کانادایی الکترا مکانیکا از خودروی تک سرنشین سه چرخ الکتریک خود در ونکوور رونمایی کرد. این خودرو با ۲۰.۱۹۷ دلار قیمت، یکی از مقرون به صرفه ترین وسایل نقلیه الکتریکی می باشد، گرچه اندازه آن بسیار کوچک بوده و برای استفاده روزانه تنها یک نفر مناسب است.

سولو با طول ۳.۰۴ متر، ارتفاع ۱.۲۸ متر و ۱.۲۱ متر پهنا، ۳۵.۵ سانتیمتر کوتاه تر از فیات ۵۰۰ و حدود ۳۵.۵ سانتیمتر  طویل تر از   smart fortwoمی باشد.

الکترا مکانیکا سولو - کاربا الکترا

موتور الکترا مکانیکا سولو یک موتور الکتریکی با  ۶۱Kw/190Nm قدرت می باشد که از یک باتری لیتیم یون ۱۶.۱kWh تغذیه می کند. صفر تا صد این ماشین ۸ ثانیه طول می کشد و حداکثر سرعت آن برابر با ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت است، گرچه کمپانی از قابلیت رسیدن به سرعت ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت توسط این خودروی برقی صحبت می کند.

شارژ باتری سولو سه ساعت با برق ۲۲۰ ولت و شش ساعت با برق ۱۱۰ ولت زمان می برد که تا ۶۰ کیلومتر رانندگی بدون ایجاد آلودگی را تأمین می کند. بخش بیرونی ماشین با چراغ های هالوژن، چراغ های روشنایی در روز  و آینه های جانبی دارای گرم کن، رینگ های ۱۵ اینچی از جنس آلیاژ  با دیسک های ترمز  مزین شده است.

الکترا مکانیکا سولو - کاربا الکترا

الکترا مکانیکا سولو در چهار رنگ مشکی، سفید، نقره ای و قرمز موجود می باشد. داخل خودرو به یک LCD چند منظوره، در ورودی بدون کلید، سیستم پاور ویندوز، سیستم صوتی AM/FM همراه با بلوتوث و CD و USB و دوربین عقب تجهیز شده است. سیستم تهویه انتخابی است و این ماشین بدون ایربگ می باشد.

حجم بار ۲۸۵ لیتری الکترا مکانیکا سولو برای جا دادن چند کیف و ساک خرید کافی بوده و از میکرو ماشین هایی مثل سوزوکی Celerio 254 لیتری و میتسوبیشی Mirage با ۲۳۵ لیتر فضا و کیا پیکانتوی ۲۰۰ لیتری بزرگتر می باشد، گرچه خودروهای نامبرده بر عکس سولو دارای ۵ صندلی هستند.

 

الکترا مکانیکا سولو - کاربا الکترا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *