,

زمان تولید و عرضه­‌ی خودروهای جدید پژو توسط ایران‌خودرو اعلام شد

زمان تولید و عرضه­‌ی خودروهای جدید پژو - کاربا پژو

به بیان قائم‌مقام شرکت پژو در آفریقا و خاورمیانه­، سه محصول جدید ۳۰۱، ۲۰۶ و ۲۰۰۸ از پژو در آینده­ای نزدیک در ایران تولید و عرضه می­شوند. مدیرعامل شرکت ساپکو، حسین نجاری بیان داشت که تولید خودروی کراس اوور پژو  ۲۰۰۸ به‌عنوان اولین مدل، از اسفندماه شروع می­شود و به‌موازات آن برای تولید دو مدل ۳۰۱ و ۲۰۸ نیز فعال هستیم. زمان عرضه­ی پژو ۲۰۰۸ اوایل ۹۶ پیش‌بینی‌شده است که پس از عرضه‌ی این مدل دو خودروی سدان ۳۰۱ و هاچبک ۲۰۸ نیز بافاصله‌ی ۶ ماهه پس‌ازآن به بازار نیز عرضه می­شود.

حسین نجاری افزود: اهداف کیفی برای ارتقای سطح فناوری در تولید این محصولات جدید بسیار سخت‌گیرانه می‌باشد و تمامی خودروها باکیفیت جهانی پژو در ایران نیز عرضه می‌شوند همچنین مصرف‌کنندگان پس از عرضه­ی اولین مدل از این محصولات به بازار، شاهد اقدامات انجام‌شده درزمینه‌ی بهبود کیفیت در تولیدات داخلی خواهند بود.

وی افزود: در راستای این اهداف کیفی، تمامی قطعه سازان برای تأمین قطعات این محصولات جدید باید به سطح روز دنیا برسند و این امر بسته به سطح کیفی هر قطعه ساز با سرمایه‌گذاری‌های مختلفی میسر می­شود.

به بیان حسین نجاری در پایان سال ۹۱ شرایط پیش‌بینی‌نشده‌ای رخ داد که قطعات اساسی را سازندگان اروپایی تأمین نمی‌کردند و تولیدات با مشکلاتی روبرو شد. ازاین‌رو با کمک تولیدکنندگان داخلی قطعات را تولید کردیم و بعدازآن کیفیت قطعات روبه افزایش است.  همکاری‌های انجام‌شده نیز دانش تولید قطعات را به سازندگان داخلی منتقل می­کند که این امر موجب رفع نقص‌های موجود و حتی ارتقای کیفیت قطعات محصولات غیر پژویی نیز می­شود.

البته برای خودروهایی مانند پژو ۲۰۶ و ۲۰۷ تمام قطعات در داخل تولید می‌شوند و برای محصولات جدید پژو یعنی ۳۰۱، ۲۰۸ و ۲۰۰۸  این همکاری قطعه سازان صورت می­گیرد.

یکی از اصلی‌ترین شرایط قرارداد، صادرات ۳۰ درصدی محصولات تولیدی مشترک پژو و ایران‌خودرو به سایر کشورهاست که به دلیل رفع مشکلات انتقال ارز، شرکت مشترک ایران‌خودرو و پژو به مرکز منطقه برای صادرات خودرو از ایران تبدیل خواهد شد و تیراژ این ۳ مدل خودرو تا سال ۲۰۲۱ به ۲۰۰ هزار دستگاه می­رسد که ۶۰ هزار دستگاه از آن صادر خواهد شد.

به بیان نجاری ۷۰ درصد تولیدات ایران‌خودرو مربوط به سایر برندها می‌باشد و در صورت اجرا نشدن مفاد قرارداد برای این ۳۰ درصد محصولات پژو، با ۷۰ درصد دیگر، بازار را تأمین خواهیم کرد.

حسین نجاری، مدیرعامل شرکت ساپکو معتقد است که بهترین ضمانت برای جلوگیری از ترک یک‌باره ایران از سوی این شرکت‌ها جذب سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی می‌باشد که به بیان محمدرضا معتمد حضور نمایندگان بیش از ۶۰ شرکت معتبر قطعه‌سازی جهان در ایران موجب برقراری ارتباط بین قطعه سازان ایران و شرکت‌های معتبر جهان می­شود و شرایط برای انتقال فناوری و دانش فنی به صنعت کشور نیز فراهم می­شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *