,

۵ نکته در مورد رانندگی در تابستان

رانندگی در تابستان - کاربا

تابستان فصلی است که خنک شدن ماشین یک دغدغه ی بزرگ محسوب می شود. همه ی ما این تجربه را داریم که بعد از پارک طولانی مدت ماشین در یک محل آفتابی، اشتیاقی برای نشستن در آن کوره ی داغ نداریم! شاید نکاتی که در مطلب زیر به آن شاره می کنیم به حل این مسئله کمک کند.

فضای داغ داخل ماشین

وقتی سوار ماشین داغتان شدید سعی کنید قبل از روشن کردن سیستم تهویه پنجره ها را باز بگذارید، با این حرکت چرخشی بین هوای گرم و هوای بیرون از ماشین ایجاد شده و زمانی که هوای بیرون و داخل ماشین به یک دما رسید می توانید پنجره ها را بالا بدهید!

فرمان داغ

رانندگی در تابستان - کاربا

فرمان داغ یکی دیگر از مشکلات اساسی رانندگی در تابستان است. برای مبارزه با این مشکل قبل از پیاده شدن از ماشین، فرمان را ۱۸۰ درجه بچرخانید تا وقتی دوباره پشت فرمان نشستید، قسمت بالای فرمان کمتر داغ باشد.

کابین بد بو

ماشین داغ بوی بد داخل کابین را به دنبال دارد. برای از بین بردن این بو یک دستمال معطر را روی سیستم تهویه قرار دهید و به این شکل وقتی آن را روشن می کنید هوای تازه تری وارد کابین می شود؛ از طرفی برای از بین بردن بوی صندلی ها هم یک جعبه دستمال معطر را زیر صندلی های عقب بگذارید تا فضای عقب را نیز معطر کند.

موتور جوش آورده

هوای بیش از حد گرم احتمال جوش آوردن موتور را بالا می برد. اگر نشانه هایی از جوش آوردن موتور، بالا رفتن درجه ی گیج، چراغهای هشدار دهنده و خارج شدن بخار از درب موتور دیدید، در یک مکان امن ماشین را متوقف کنید، موتور را خاموش کنید و دست کم نیم ساعت صبر کنید تا موتور کاملا خنک شود، سپس می توانید درب موتور را باز کنید. اگر سیستم خنک کننده‎تان ضعیف است، درب مخزن را باز کنید، اما اگر مخزن خالی بود ممکن است به کمک نیاز داشته باشید.

هوای آفتابی

رانندگی در تابستان - کاربا

همانطور که قرار گرفتن در آفتاب برای شما ضرر دارد برای ماشینتان هم مضر است؛ مثلا تابش آفتاب می تواند نقوش و اجزای داخلی را محو کند. برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنید تا جای ممکن در یک محل سقف دار پار کنید و از وسایل آفتاب گیر استفاده کنید.

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *