,

خیز بلند پژو ۳۰۰۸ برای فتح بازارهای جهانی

پژو 3008 - کاربا پژو 3008

کمپانی پژو قبل از نمایش عمومی جدیدترین نسخه‌ی ۳۰۰۸ خود در نمایشگاه پاریس، آن را معرفی نمود. باید اشاره‌کنیم که نسل اول پژو ۳۰۰۸ مدلی صرفا بلند بود و جذابیت بصری خاصی نداشت. ولی نسل دوم یک کراس اوور تمام عیار است. در مورد این نسخه‌ی جدید باید بگوییم که مثل اجدادش دارای نیم‌رخ تخم‌مرغی پف‌دار است و به خاطر طراحی جلوی دماغه، کناره‌ها و چراغ‌های زاویه‌دار دو طرف، ظاهری عضلانی‌تر دارد.

طراحی کابین پژو ۳۰۰۸ الهام گرفته از جدیدترین کانسپت پژو است، این طراحی در کنار سادگی زیبایی دلپذیری دارد. کنسول میانی مایل به سمت راننده، صفحه‌نمایش باکیفیت بالا که داخل داشبورد قرار می‌گیرد و فرمان ۲ پره ازجمله خصوصیات داخلی کابین است؛ به‌علاوه صفحه کیلومتر آنالوگ نیز به‌عنوان استاندارد روی این مدل نصب‌شده است.

پژو ۳۰۰۸ ساخته‌شده بر اساس پلت فرم پژو-سیتروئن EMP2 است. ۲ موتور بنزینی قابل سفارش ۱۳۰ و ۱۶۵ اسب بخار توان خروجی دارند؛ از طرفی ۴ توربودیزل نیز روی این مدل نصب‌شده که مابین ۱۰۰ تا ۱۸۰ اسب بخار انرژی خروجی ایجاد می‌کند. همه‌ی موتورها دارای سیستم استارت-استاپ برای کنترل مصرف سوخت هستند.

برای این مدل گیربکس در ۲ نسخه‌ی دستی و اتوماتیک موجود است؛ اطلاعات کاملی در دست نیست اما به نظر می‌رسد ۳۰۰۸ فقط با سیستم دیفرانسیل جلو تولید شود.

رونمایی رسمی پژو ۳۰۰۸ در نمایشگاه پاریس که در تاریخ اول اکتبر شروع می‌شود انجام خواهد شد؛ همچنین در اروپا و برخی بازارهای دیگر مثل چین و امریکای لاتین نیز تا آخر امسال به فروش خواهد رسید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *