,

نیسان،کمپانی میتسوبیشی را خرید!

نیسان بعد از تقلب میتسوبیشی سهام این شرکت را خرید - کاربا تقلب میتسوبیشی

مدتی پیش خبری در مورد ماجرای تقلب میتسوبیشی در تیترهای خبر ماشینی به انتشار رسید؛ این خبر افشای تقلب میتسوبیشی در انتشار اعداد و ارقام مربوط به مصرف سوخت ۴ مدل تولیدشده‌ی این کمپانی بود. به دنبال این خبر، ازآنجایی‌که نیسان با میتسوبیشی در ساخت ۲ مدل از این ۴ مدل شراکت داشت، اقدام به خرید سهام کمپانی میتسوبیشی کرد.

خبر مربوط به تقلب میتسوبیشی را اینجا بخوانید

لازم به ذکر است که نیسان تابه‌حال ۳۴ درصد از سهام میتسوبیشی را به مبلغ ۲۳۷ میلیارد ین (حدود ۷۵۰۰ میلیارد تومان) خریده است و بزرگترین سهام دار این شرکت شد و مدیریت میتسوبیشی از این پس با نیسان خواهد بود. شاید میتسوبیشی بتواند در مقابل افت فروش خودروهایش و ضرر هنگفت مالی که در اثر افشای تقلب میتسوبیشی پیش آمد، مقابله کند و با این پول از سقوط کامل خود جلوگیری کند.

ممکن است مایل باشید بدانید که از زمان انتشار این اخبار، ارزش سهام میتسوبیشی ۴۳ درصد کاهش داشته و فروش خودروهای این کمپانی نیز ۵۱ درصد کاهش را تجربه کرده است.

پیشتر شایعه شده بود که با خرید سهام میتسوبیشی، کمپانی نیسان قصد دارد تا این برند را کم کم محو کند، ولی نیسان با اعلام خبری مبنی بر تزریق پول به میتسوبیشی برای جلوگیری از سقوط، به این شایعات پایان داد. جالب است که بعد از اعلام این خبر، سهام میتسوبیشی رشد ۱۶ درصدی داشت.

نیسان دراین مورد اضافه می‌کند:” با تمام احترامی که برای این برند و گذشته و رشد آن قائلیم،  بعدازاین ما از این پس بزرگ‌ترین سهامدار میتسوبیشی خواهیم بود”.

باید اشاره‌کنیم نیسان قرار است شراکت خود را با میتسوبیشی گسترش دهد. در حال حاضر این شراکت شامل تولید اتومبیل‌های کوچک مثل Dayz است. این ۲ کمپانی باهم به توافق رسیدند تا در زمینه‌های مالی، فناوری، پلت فرم و رشد بازار شریک باشند. انتظار می‌رود میتسوبیشی در به قدرت رسیدن نیسان در بازارهای جنوب شرق آسیا، تأثیر زیادی داشته باشد.

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *