,

سایپا کاشان به سیتروئن رسید

سایپا کاشان به سیتروئن رسید - کاربا سایپا کاشان

به گزارش کاربا، به نقل از اقتصاد نیوز، با قراردادی ما بین سایپا و سیتروئن “سایپا کاشان” به سیتروئن رسید و این شرکت می تواند با استفاده از این فرصت به تولید محصولات جدید برای بازار داخلی و خارجی کند.

محمد رضا نجفی منش، دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران گفت: قرار است تا این شرکت فرانسوی در سایپا کاشان که برای تولید خودرو تیبا طراحی و احداث شده بود، محصولات جدیدی را به تولید برساند تا بدین ترتیب پس از مشهد و کرمان، کاشان نیز به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای صاحب صنعت خودرو تبدیل شد.

وی افزود: رنو نیز که مذاکرات مفصلی را با سایپا داشته است قصد دارد تا شرکت «بُن‌رو» که قبلا در آن فیات سی‌ینا به تولید می‌رسید را خریداری کند تا دیگر خودروساز فرانسوی بتواند با استقلال بیشتری به تولید محصولات خود بپردازد.

به گزارش اقتصادنیوز دومین خودروساز بزرگ کشور، سوله‌ها، خطوط تولید و نیروهای انسانی خود را به عنوان آورده در اختیار این دو شرکت فرانسوی قرار می‌دهد تا این دو شرکت بتوانند با انتقال سرمایه و تکنولوژی خودروهای جدیدی را برای بازار ۸۰۰ میلیونی خاورمیانه به تولید برسانند.

در همین رابطه نیز رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در گفت وگو با خبرگزاری مهر با تائید خبر واگذاری سایپا کاشان به سیتروئن گفت: دومین قرارداد حضور سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت خودروی ایران در روزهای گذشته میان شرکت سایپا و سیتروئن فرانسه به امضا رسیده که این قرارداد به صورت جوینت‌ونچر و با سرمایه‌گذاری این شرکت در سایت سایپا کاشان عملیاتی خواهد شد و قرار بر این است که چندین مدل خودرو در کلاس جدید به صورت مشترک از سوی این دو خودروساز تولید شود که ۶۰ درصد آن به بازار داخل و ۴۰ درصد آن به بازارهای صادراتی ارسال خواهد شد.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهارداشت: کار طراحی، مهندسی و تأمین منابع مالی از سوی این شرکت فرانسوی صورت خواهد گرفت و سایپا نیز آورده‌ای به صورت مالی نخواهد داشت و سیتروئن علاوه بر انتقال دانش فنی، سرمایه نیز به ایران وارد خواهد کرد.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] میلادی تولید میشود و قرار است به زودی در شرکت سایپا به تولید داخل برسد. این ماشین با موتوری ۱۶۵ اسب بخاری و با مصرف سوت […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *