,

خودروسازها به دنبال استفاده از ترمز اتوماتیک اضطراری در تمام خودروها

خودروسازها به دنبال استفاده از ترمز اتوماتیک اضطراری در تمام خودروها - کاربا ترمز اتوماتیک
به نظر می رسد مرسدس بنز و تسلا سردم داران تولید فناوری ترمز اتوماتیک اضطراری حال حاضر هستند و ۹۵% از اتومبیل های هر ۲ برند از این ساختار بهره می برند.
موسسه بیمه ایمنی بزرگراه های آمریکا به تازگی گزارشی منتشر کرده است که بیانگر جزئیات پروسه ی تولید ترمز اتوماتیک اضطراری است.
گروهی ۲۰ نفره از خودروسازان به صورت داوطلبانه تعهدی مبنی بر استانداردسازی ترمز اتوماتیک برای مدل های خود تا سال ۲۰۲۲ دادند. از طرفی نیروهای دولتی اعلام داشتند که این استانداردسازی داوطلبانه باعث می شود این فناوری در مدت زمان کوتاه تری به خودروها اضافه شود.
گویا تسلا رهبر فعلی این فناوری است و ۹۹.۸ درصد از تولیدات سال ۲۰۱۷ این کمپانی با ترمز اتوماتیک استاندارد شده اند. پشت سر تسلا هم مرسدس بنز با ۹۶ درصد، سپس ولوو و تویوتا قرار گرفته اند.
به علاوه این گزارش از مدل هایی که از این ترمز به عنوان یک پکیج آپشنال استفاده کردند نیز پرده برداشت؛ آئودی ۷۳ درصد از تولیدات سال ۲۰۱۷ خود را به این پکیج مزین کرده است و ب ام و و سوبارو نیز از دیگر برندها محسوب می شود.
در پایین ترین بخش این لیست جگوار، لندروور و پورشه قرار دارند که هنوز هیچ حرکتی در این مورد انجام نداده اند؛ البته برندهای فیات کرایسلر، کیا، میتسوبیشی و فورد با کمتر از ۱۰ درصد از دیگر اعضای این لیست بودند.
موسسه بیمه ایمنی بزرگراه های آمریکا برآورد کرده است که این تعهد تا سال ۲۰۲۵ از چیزی برابر با ۲۸۰۰۰ تصادف و ۱۲۰۰۰ صدمه جانی جلوگیری خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *