,

لیست ۱۰ خودروی پرفروش سال ۲۰۱۷ اعلام شد

لیست 10 خودروی پرفروش سال 2017 اعلام شد - کاربا
لیست پرفروس ترین مدل های سال ۲۰۱۷ نشان دهنده ی پیروزی میدان توسط شاسی بلندهاست. در ۱۰ ماه اول سال ۲۰۱۷ بازار جهانی خودرو با سرعتی ۴ درصدی در حال رشد بود و روبه رشد ترین سگمنت شاسی بلند ها بودند که در ۷۵% از خودروهای صادر شده به چین و ۳۰% فروش جهانی سهیم بودند.

همانطور که در ابتدای این مطلب و مطالب دیگر خوانده اید، روبه رشد ترین سگمنت حال حاضر در دنیا، شاسی بلند ها هستند که با موفقیتشان جای دیگر سگمنت ها را نیز گرفته اند و شاید بهترین دلیل برای این موضوع مقایسه ی لیست سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ باشد.

مثل همیشه در ردیف اول تویوتا کرولا با ۱.۰۱۴.۰۰۰ دستگاه فروخته شده قرار می گیرد.

در ردیف دوم شاهد حضور فورد سری f هستیم که با ۸۸۶.۰۰۰ دستگاه فروش به این مقام رسیده است و با این پیروزی کاندیدای چهارمین ماشینی است که بیش از ۱ میلیون دستگاه در ۱ سال فروخته شده است؛ در مقام های اول و دوم و سوم جهانی نیز کرولا، فوکوس و گلف کاندید شده اند.

با اینکه فولکس واگن گلف ۴.۱% از فروش سال قبل خود را به رقبایش واگذار کرده ولی همچنان با فروش ۷۹۵.۰۰۰ دستگاه سومین مدل پرفروش سال ۲۰۱۷ شد.

اما برای مقام چهارم رقابت داغتر از همیشه بوده است؛ هوندا سیویک با برگ برنده ی حضور در اروپا و خاورمیانه فروش موفق تری داشت و تعداد فروش خود را به ۶۸۷.۰۰۰ دستگاه رساند و تویوتا RAV4 با ۶۷۶.۰۰۰ دستگاه و هوندا CR-V با ۶۰۹.۰۰۰ دستگاه به ترتیب در مقام های پنجم و ششم قرار گرفتند.

در جایگاه هفتم جوان قد بلندی از فولکس واگن یعنی تیگوان قرار گرفت که در سال ۲۰۱۷ ۵۷۹.۰۰۰ دستگاه فروش داشته است؛ بعد از آن فورد فوکس با ۵۵۶.۰۰۰ دستگاه و فولکس واگن پولو با ۵۵۱.۰۰۰ دستگاه فروش به ترتیب در مقام های هشتم و نهم این لیست جا خوش کردند.

در مقام آخر یعنی مقام دهم هم پادشگاه سدان های متوسط یعنی تویوتا کمری با ۵۳۸.۰۰۰ دستگاه فروش جا گرفت.

جالب است بدانید نام های جدید و تازه وارد نیز در ادامه ی این لیست که تا مقام ۱۰۰ تعیین شده جای دارند؛ دراین ۱۰۰ مدل نام تازه ی Baojun 510 با ۲۵۴.۰۰۰ دستگاه فروش در مقام چهل و نهم و تویوتا CH-R با ۲۳۰.۰۰۰ دستگاه در مقام شصت و دوم به چشم می خورد. جالب است بدانید که پراید سایپا نیز جزو ۱۰۰ خودروی پر فروش دنیا قرار گرفته و با فروش ۲۰۷ هزار دستگاه خودرو توانسته در رتبه ۸۳ جای بگیرد.

 

مدلرتبه ی ۲۰۱۶رتبه ی ۲۰۱۷تعداد فروش
تویوتا کرولا۱

 

۱۱.۰۱۴.۹۲۰
فورد سری F۲۲۸۸۶.۵۸۴
فولکس واگن گلف۳۳۷۹۵.۶۸۰
هوندا سیویک۹۴۶۸۷.۹۶۳
تویوتا RAV4۷۵۶۷۶.۰۵۸
هوندا CR-V۵۶۶۰۹.۱۴۹
فولکس واگن تیگوان۲۲۷۵۷۹.۶۳۲
فورد فوکس۶۸۵۵۶.۶۲۳
فولکس واگن پولو۸۹۵۵۱.۶۹۸
تویوتا کمری۱۰۱۰۵۳۸.۹۷۴

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *