,

بنزین ۱۵۰۰ تومان می شود

بنزین ۱۵۰۰ تومان می شود - کاربا بنزین

به گزارش کاربا به نقل از فارس، یک نفر از مقامات ارشد دولتی درباره افزایش قیمت بنزین و دیگر حامل‌های انرژی بیان کرد: دولت قصد دارد از میان ۹ حامل انرژی تنها قیمت دو حامل یعنی بنزین و گازوئیل را افزایش دهد. گزینه پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه رقم ۱۶۰۰ تومان برای بنزین و ۶۰۰ تومان برای گازوئیل بود که با مخالفت تعدادی از وزرا و مسئولان همراه شد و در نهایت در آخرین جلسه هیأت وزیران که لایحه بودجه سال ۹۷ بررسی شد، قیمت ۱۵۰۰ تومان برای بنزین و ۴۰۰ تومان برای گازوئیل تصویب شد. و این تصمیم نهایی بوده، گمان نمیکنم تغییری کند.

وی در ادامه بیان کرد: افزایش حامل‌های انرژی طبق تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۶ بوده و حتی اگر مجلس با تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۹۷ مخالف باشد، این کار می‌تواند اجرایی شود. دولت قصد دارد تا پایان سال ۹۶ قیمت این دو حامل را افزایش دهد و قانون هدفمندی یارانه‌ها و برنامه ششم توسعه به آن تأکید می‌کند. این طرح درست است که تصویب شده است اما در رابط با زمان اجرای آن حرفی زده نشده است.

دولت در تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال ۹۷ بالغ بر ۱۷.۴۰۰ میلیارد تومان درآمد از مابه التفاوت حامل‌های انرژی در سال ۹۷ نسبت به ابتدای سال ۹۶ پیش بینی کرده که در بخش‌های تولید و اشتغال هزینه کند. در این بین نوبخت چندی پیش در رسانه‌ها عنوان کرده بود رقم افزایش بنزین می‌توان بیش از ۱۵۰۰ تومان باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *