,

ماجرای دزدیدن ۱۰۰۰ ولوو توسط کره شمالی

ماجرای دزدیدن ۱۰۰۰ ولوو توسط کره شمالی - کاربا ولوو

کشور سوئد قطعا اهداف مثبتی در جهت تجارتهای پرمنفعتی داشته است چرا که در سالهای گذشته حکم های شراکتی با کشور کره شمالی امضا کرده بود. سالها پیش، سوئد تعداد قابل توجهی تجهیزات ساخت کشورش مثل ماشین های سنگین معدنی را به کره ی شمالی فرستاد. علاوه بر این تعداد ۱۰۰۰ دستگاه ولووی ۱۴۴s سدان نیز از جمله این صادرات به کره ی شمالی بودند. لازم به ذکر است که این ولوو ها مدل سال ۱۹۶۷ بودند و برای زمان خود از امنیت بالایی برخوردار بودند. شکل جعبه مانند این مدل ها برای مدل های دهه ۹۰ نیز تکرار شد؛ تصویر دوری از خاطرات کودکی های مارا همین مدل های دهه ۹۰ تشکیل می دهند.

ماجرای دزدیدن ۱۰۰۰ ولوو توسط کره شمالی - کاربا ولوو
بیاید به موضوع کره ی شمالی برگردیم؛ بر اساس یک ماجرای جالب، کره ی شمالی که در گذشته اینقدر ها هم کله شق نبود، برای پیشرفت اقتصاد صنعتی خود کمی نگران بود و کشور سوئد تقریبا تنها کشور غربی بود که برای کمک به کره خود را مشتاق نشان داد. به همین منظور چیزی حدود ۷۰ میلیون دلار از محصولاتش را به کره فرستاد که این ولوو ها نیز شامل آنها می شوند؛ اما فرستادن این کمک ها تنها با یک شرط انجام شد آنهم بازگشت این محصولات در آینده بود. قطعا جای تعجب ندارد که کره ی شمالی تا به امروز هیچ بازپرداختی انجام نداده است و برخی از این ولوو ها هنوز در حال تردد در جاده ی این کشور هستند. پس از گذشت این سال ها بدهی کره ی شمالی به ۳۲۲ میلیون دلار رسیده است!
جالب است بدانید سوئد سالی ۲ مرتبه پیغامی برای یادآوری این بدهی برای کره می فرستد اما هیچ جوابی دریافت نمی کند. همه ی ما میدانیم کره ی شمالی به هیچ عنوان این بدهی را پس نخواهد داد.
حتی اگر کره چنین پولی را داشته باشد انتظار داریم برای برنامه ی موشکی یا خدای نکرده سیر کردن جمعیت گرسنه ی ۲۶ میلیون نفری کشورش خرج کند که این اقدامات برای کره دور از عقل به نظر می رسد.

چندی پیش در سال ۲۰۱۳ تعدادی از توریست های غربی ادعا کردند که ولوو های سوئد را در جاده های کره ی شمالی دیده اند. شک نداریم کره ی شمالی برای دزدیدن ماشین های باارزش دیگر نیز دندان تیز کرده است.

ماجرای دزدیدن ۱۰۰۰ ولوو توسط کره شمالی - کاربا ولوو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *