,

رییس سازمان راهداری: تعرفه واردات باید کاهش بیابد

سازمان راهداری: تعرفه واردات باید کاهش بیابد - کاربا سازمان راهداری

به گزارش کاربا به نقل از ایسنا، یک مشکل بزرگی که در ایران وجود دارد و سازمان راهداری با آن درگیر است، فاصله قابل توجه میان قیمت تمام شده خودروهای بین شهری جدید با نرخ خریداری خودروهای فرسوده بوده است چراکه این مشکل در پنج سال اخیر درمانی نداشته است و یا بهتر است بگوییم کسی راه حلی پیشنهاد نداده است. همچنان بسیاری از راننده‌ها برای نوسازی خودروهای خود با اما و اگرهای جدی مواجه هستند.

کشاورزیان رییس سازمان راهداری چندی پیش  اظهارنظرش درباره کاهش سرعت مجاز در جاده‌ها سروصدای زیادی به پا کرد اما این بار در اظهاراتی جدید اعلام کرده که باید شرایط ورود خودروهای خارجی تسهیل شود  زیرا خودروهای داخلی کمترین ایمنی را در بین خودروهای جدید دارند.کشاورزیان به وزیر اقتصاد پیشنهاد داده که تعرفه واردات خودرو کاهش یابد تا مردم بتوانند خودروهای ایمن سوار شده و به این ترتیب خسارت شرکت‌های بیمه کاهش یابد.

در وحله ی اول باید این صحبت های رییس سازمان راهداری مورد بررسی قرار بگیرد و این سوال را نیز باید بیان کرد که آیا صنعت خودروی ایران که برای چند دهه هزینه‌های زیادی را به خود دیده و شرکت‌های گسترده‌ای در آن فعال هستند باید به این راحتی کنار رفته و جای خود را به رقبای قدرتمند خارجی دهد یا اینکه کیفیت خودروهای خود را به بازار جهانی نزدیک کند؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *