,

اوروس اعجوبه ی خوش قامت لامبورگینی

اوروس اعجوبه ی خوش قامت لامبورگینی - کاربا اوروس

بالاخره انتظارها به پایان رسید و اروس، غول شاسی بلند لامبورگینی در نمایشگاه لس آنجلس رونمایی شد. تا چندی پیش چند نمونه از اوروس تولید شده بود اما این مدل، مدل نهایی است. آخرین اعلامیه ها و تیزهایی که از این مرد قوی هیکل منتشر شده آشکار کننده ی سبک خشمگین اوروس است که شباهت های کمرنگی به هوراکان و اونتادور دارد.لامبورگینی اوروس موتور جلو، از یک توئین توربوی ۴ لیتر ۸ سیلندر برخوردار است و اولین موتور توربویی است که لامبورگینی استفاده کرده که برای آزاد کردن ۶۵۰ اسب بخار تیون شده است و گشتاور خود را به ۸۵۴ نیوتن متر رسانده است. البته باید اشاره کنیم که کمپانی این توربوشارژر را برای گشتاورهای دور پایین در شرایط آف رود خلق کرده است.

اوروس اعجوبه ی خوش قامت لامبورگینی - کاربا اوروس
صفر تا ۱۰۰ تعیین شده برای اوروس ۳.۶ ثانیه تخمین زده شده است و با ۱ ثانیه رکورد پورشه کاین توربو را کنار زد؛ همچنین با رسیدن به سقف سرعت ۳۰۵ کیلومتر در ساعت از بنتلی بنتایگا سبقت گرفت و لقب سریع ترین شاسی بلند را به چنگ آورد.
معمولا قدرت تولید شده توسط موتور به صورت ۴۰-۶۰ بین چرخ های عقب و جلو تقسیم می شود که با تغییر شرایط این مقدار ممکن است ۷۰% نیرو برای چرخ های جلو و ۸۷% برای چرخ های عقب منتقل شود و ژن دیفرانسیل عقب بودن از اونتادور S به اروس رسیده است.

به علاوه حضور ترمزهای سرامیک- کربن به لامبورگینی اوروس کمک کرده است که با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت تنها ۳۳ متر را برای توقف طی کند!
شاسی مهندسی شده برای این غول خشمگین کاملا مطابق با دینامیک خودرویی و راحتی سرنشین تنظیم شده و در کنار همه ی اینا ایجاد تجربه ی لذت بخش از سواری با این مدل نیز در اولویت های آن لحاظ شده است.

اوروس اعجوبه ی خوش قامت لامبورگینی - کاربا اوروس
لازم به اشاره است سیستم تعلیق بادی تطبیق پذیر نصب شده روی لامبورگینی اوروس ارتفاع بدنه را نسبت به جاده و شرایط رانندگی تنظیم می کند و این اتفاق توسط کنترلی در مرکز کنسول به نام Tamburo می افتد.
طراحی داخلی ترکیبی از حس لوکس و اسپرت را تداعی می کند و حضور صندلی های قابل تنظیم و دارای قابلیت ماساژ و تهویه این حس را تکمیل می کند.
اولین خریداران در بهار سال ۲۰۱۸ با شروع قیمت ۲۰۰۰۰۰ دلار شاهد تحویل لامبورگینی اوروس زیبای خود خواهند بود.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *