,

ب ام و i8 رودستر می تواند خیره کننده ترین هیبرید دنیا باشد

ب ام و i8 رودستر می تواند خیره کننده ترین هیبرید دنیا باشد - کاربا i8 رودستر

ب ام و i8  اولین کوپه ی خود را در سال ۲۰۰۹ رونمایی کرد و بعد از آن طرفداران خودروهای کروک لحظه شماری می کردند تا نسخه ی رودستر سوپر هیبریدی از این افسانه ببینند. حالا بعد از این مدت انتظارها به پایان رسیده است و ب ام و در نمایشگاه لس آنجلس پرده از آرزوی دیرینه ی دوست داران i8  برمی دارد. i8 رودستر با برخورداری از جذاب ترین صورت و طراحی کانسپت مانند خود، با کنار رفتن سقف، ظاهری  سورئال و افسانه ای به نمایش می گذارد. طراحی بدون سقف این مدل باعث تاکید بیشتری روی زاویه ها و چهره ی خشن رودستری این مدل شده و باید اشاره کنیم که قطعا چیزی از جنبه های بصری کم ندارد.

ب ام و i8 رودستر می تواند خیره کننده ترین هیبرید دنیا باشد - کاربا i8 رودستر

برای حفظ ماهیت اسپرت بودن این مدل، در ساخت سقف کروک آن از فیبر کربن استفاده شده است تا علاوه بر حفظ ایمنی، وزن کمتری نیز به خودرو اضافه شود. لازم به اشاره است رودستر نسبت به برادر کوپه اش ۶۰ کیلوگرم سنگین تر است.

حتما در مورد قدرت می پرسید؟ ب ام و با به روز رسانی ها ۱۲ اسب بخار به توان خروجی موتور الکتریکی اضافه کرد و مقدار کلی آن به ۱۴۳ اسب بخار رسید؛ از طرفی اتحاد این پیشرانه ی الکتریکی با موتور بنزینی ۳۷۴ اسب آتشین بخار رها می شود.

ب ام و در مورد متعلقات i8 رودستر نیز مضایقه نکرده است؛ داشبورد اسپرت دیجیتالی با یک صفحه نمایش لمسی ۸.۸ اینچی تزئین شده است که توسط سیستم iDrive  ب ام و کنترل می شود؛ شاید بگویید مدل های زیادی در بازار وجود دارد که بیشتر از این تجهیزات جانبی دارند اما قبول کنید هیچ کدام به این زیبایی نیستند.

برای اینکه دستتان به این جدیدترین i8  برسد باید ۱۰۰۰۰۰ پوند خرج کنید اما عجله نکنید، i8 رودستر کمی از برادر خود گرانتر است و برای رسیدن به آن باید ۱۲۴۷۳۰ پوند پرداخت کنید اما با پرداخت این مقدار صاحب متعلقاتی مثل چراغ های جلوی لیزری و سیستم تشخیص عابر پیاده خواهید شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *