,

 ۶ راهکار برای پیشگیری از تصادفات جاده ای

 6 راهکار برای پیشگیری از تصادفات جاده ای - کاربا

امنیت رانندگی یکی از مهمترین نکاتی است که برای همه ی افراد دارای اهمیت است، چه کسانی که خود رانندگی می کنند، چه کسانی که فقط سرنشین هستند. برای هرچه ایمن تر شدن رانندگی نکاتی وجود دارد که در مطلب زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

۱-حواستان به جاده باشد

یکی از مهمترین دلایل تصادفات، رانندگان حواس پرت هستند. برای اینکه چشم از جاده برندارید تا جای ممکن استفاده از موبایل، خصوصا نوشتن پیام، ایمیل، رسیدن به ظاهر در پشت فرمان را ترک کنید.

۲-وقتی خسته اید رانندگی نکنید

قبل از رانندگی به اندازه ی کافی استراحت کنید، گاهی نوشیدن قهوه، نوشابه یا نوشابه های انرژی زا می تواند به هنگام احساس خستگی باعث سرحال شدن شما شود. اگر احساس خواب آلودگی کردید، از ماشین پیاده شوید و کمی قدم بزنید و هوای تازه تنفس کنید اما فراموش نکنید هیچ چیز به اندازه ی یک خواب کامل، خوب نیست.

۳-کمربندهایتان را چک کنید

همیشه مطمئن شوید که تمام سرنشینان کمربندهای ایمنی را بسته اند. سالیانه تعداد زیادی به خاطر نبستن کمربند ایمنی به دردسر افتادند.

۴-با توجه به شرایط محیطی رانندگی کنید

هر چیزی که دید شما را کم کند، مثلا باران یا تاریکی، هشداری است که باید سرعت خود را کم و فاصله تان با خودروی روبه رو را حفظ کنید. جاده های لغزنده یا بادهای شدید به راحتی کنترل شما را نسبت به اتومبیلتان کم می کند. پس بیشتر دقت کنید و سرعتتان را کم کنید.

۵-از آینه و راهنما ها استفاده کنید

آینه ها یکی از بهترین ابزار برای رانندگی ایمن هستند. برای چک کردن ترافیک پشت سرتان، خصوصا به هنگام تغییر مسیر بین خطوط یا سبقت کردن حتما به آینه ها نگاه کنید. به همان اندازه که آگاهی شما مهم است، آگاهی دیگر رانندگان نیز از تغییر شرایط شما بسیار مهم است، پس با هر تغییری که قرار است در رانندگی خود ایجاد کنید حتما از چراغ راهنمابرای آگاه کردن رانندگان دیگر استفاده کنید.

۶-آرام باشید

سرعت بالا تنها دلیل سوانح جاده ای نیست اما به یاد داشته باشید، هرچه سرعت یک ماشین بالاتر باشد، ریسک تصادف نیز بالا می رود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *