,

آیا تعرفه ی واردات خودرو افزایش می‌یابد؟

تعرفه ی واردات خودرو - کاربا تعرفه ی واردات خودرو

 تعرفه ی واردات خودرو توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تغییراتی میکند. وزارت صنعت قصد جلو گیری از واردات بی رویه خودرو های خارجی به داخل کشور را دارد. به همین منظور طرحی برای آن در نظر گرفته که در حال حاضر هیات دولت آن را دارد بررسی می‌کند. دولت تلاش دارد از طریق ابزار تعرفه به مدیریت کردن واردات خودرو به کشور بپردازد.

رئیس دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه و تجارت، علی علی‌آبادی فراهانی میگوید: دولت طی دو تا سه هفته ی آینده مصوبه افزایش تعرفه ی واردات خودرو را ابلاغ می‌کند. پنج ماه است سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو از سوی وزارت صنعت بسته شده است و این نشان دهنده ی این هست که دولت خیلی راسخ و جدی قصد محدود کردن واردات خودرو را دارد. اگر این تعرفه واردات خودرو افزایش پیدا کند ممکن است در اواسط آذر ماه ثبت سفارش واردات دوباره باز شود و این افزایش تعرفه واردات خودرو به معنی اعمال شدن سیاست های کنترلی دولت بر واردات است، در این صورت خودرو های داخل بازار با افزایش چشم گیر قیمت ها همراه می‌شود.

مشتریان خودروهای خارجی اولین کسانی هستند که بعد از افزایش تعرفه ی واردات خودرو،  مورد هدف سیاست مدیریتی دولت قرار می‌گیرند. و این موضوع باور آن ها را از بین می‌برد، چراکه بعد از باز شدن ثبت ها انتظار کاهش قیمت خودرو را دارند ولی این اتفاق نخواهد افتاد. و بازار خودروهای وارداتی در هفته‌های آینده دوباره شاهد افزایش قیمت خواهد بود.

 

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] آیا تعرفه ی واردات خودرو افزایش می‌یابد؟ […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *