,

تولید پژو ۳۰۱ ایرانی آغاز شد

تولید پژو 301 ایرانی آغاز شد - کاربا پژو 301

پژو ۳۰۱ همکاری مجدد ایران خودرو و پژو فرانسه در خط تولید قرار میگیرد، البته به شکل آزمایشی، به احتمال فراوان تولید آن از هفته آینده آغاز میشود.

ایران‌خودرو اعلام کرد پژو ۳۰۱ قرار است با قیمتی زیر ۱۰۰ میلیون تومان به بازار عرضه شود.

در صورت موفقیت‌آمیز بودن تولید آزمایشی پژو ۳۰۱، تولید انبوه این خودرو از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد. این خودرو دومین خودرویی است که بعد از برجام با همکاری این دو شرکت ماشین سازی به تولید داخلی میرسد. در رابطه با قیمت نهایی پژو ۳۰۱ هنوز قیمتی بیان نشده، ولی ایران خودرو بیان کرده این محصول در بازه قیمتی ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان عرضه خواهد شد. البته اگر عواملی مانند نرخ ارز و تورم بخشی صنعت خودرو بهبود پیدا کند، قیمت احتمالی به زیر ۷۰ملیون تومان هم خواهد رسید.

مدل وارداتی پژو ۳۰۱ در کشور قیمتی حدود ۹۴ میلیون تومان دارد، ولی با مونتاژ این محصول در روند تولید شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود. براساس اخبار ایران خودرو، پژو ۳۰۱ با ۴۰% مونتاژ تولید میشود که باعث کاهش قیمت این خودرو به عدد ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان است. این در حالی است که پژو ۲۰۰۸، اولین خودروی حاصل از مشارکت این دو شرکت در حال تولید است و مقدار قابل توجه ای پیش فروش شده است. و طبق گفته های مسئولین ایران خودرو در آینده ای نزدیک همکاری تازه ای بین این دو شرکت انجام میشود و آن پژو ۲۰۸ است.

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *