,

کویر مرنجاب دیگر میزبان آفرود سواران نخواهد بود

کویر مرنجاب دیگر میزبان آفرود سواران نخواهد بود - کاربا کویر مرنجاب

جواد صدیقیان گفت: حدود ۷۰۰ خودروی دو دیفرانسیل و آفرود چندین روز پیش به کویر مرنجاب رفته بودند. همچنین به علت این که مبدا حرکتشان استان قم بود به فرمانداری قم نامه‌ای نوشته بودند تا این همایش را برگزار کنند،فرمانداری قم نیز به فرمانداری آران و بیدگل نامه نوشته که همکاری لازم انجام شود. این نامه به ادارات مختلف از جمله محیط زیست و میراث فرهنگی و نیروی انتظامی و… رونوشت شد.

وی افزود: کویر مرنجاب گنجایش حضور این تعداد خودرو را نداشته است و این گروه موجب تخریب‌هایی در کویر مرنجاب شده‌اند. برای مثال برخی از گونه‌های گیاهی را به علت حرکت نکردن از  جاده اصلی از بین برده بودند که این اتفاق باعث ایجاد ناراحتی اداره های محیط زیستی و منابع طبیعی شده بود. براساس نامه این دو اداره که در متن آن راجب مسئله پیش آمده را با دادستان شهرستان در میان گذاشتند ، دادستان و رئیس پلیس امنیت شهرستان دستور دادند تا با هماهنگی با ما جلوی این ماشین‌های آفرودسوار و موتورهای کراس و دو دیفرانسیل گرفته شود تا از آسیب بیشتر به کویر مرنجاب جلوگیری کنند. اجرای آن نیز به پلیس امنیت عمومی شهرستان داده شده است.

صدیقیان بیان کرد: امیدواریم گردشگر واقعی در کویر مرنجاب داشته باشیم، هنوز زمان دقیقی برای این ممنوعیت مشخص نیست، همچنین در اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل نامه‌ای نوشته‌ایم که برای جلوگیری از ادامه روند خسارات و تخریب‌های وارده به طبیعت زیبای منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب ورود موتورهای سنگین و خودروهای دو دیفرانسیل و تورهای بدون اخذ مجوز رسمی به مناطق گردشگری کویر شهرستان آران و بیدگل (ابوزیدآباد، سیازگه، یخاب، چاه عروس، مرنجاب) اکیداً ممنوع است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *