,

پرفروش ترین خودروها در کشورهای مختلف جهان

پرفروش ترین خودروها در کشورهای مختلف جهان - کاربا پرفروش ترین خودرو

انتخاب و سلیقه ی مردم در مورد خرید یک مدل خاص از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و ممکن است عوامل بسیاری برای دستیابی به عنوان پرفروش ترین خودرو تاثیر گذار باشند: غرور ملی، شرایط جغرافیایی، فرهنگ محلی، نیازهای خاص، ثروت و غیره.

حقیقت اینکه فورد سری F در امریکا قلمروی فرماندهی محکمی دارد بر کسی پوشیده نیست، تا به امروز این مدل پرفروش ترین خودرو امریکا شمالی بوده است و حتی تبلیغات شورولت نیز نتوانست رکورد بازار امریکای شمالی را تکان دهد. فورد در کانادا نیز اول لیست قرار دارد.

پرفروش ترین خودروها در کشورهای مختلف جهان - کاربا پرفروش ترین خودرو

اما این آمار فقط در ۲ کشور امریکا و کانادا است، یعنی ۲۳ کشور کمتر از صدرنشین دنیا یعنی تویوتا هایلوکس که در ۲۵ کشور دنیا محبوبیت دارد و این ۲۵ کشور در بین امریکای جنوبی و مرکزی، افریقا و خاورمیانه تقسیم می شوند.

در رده ی دوم فولکس واگن گلف قرار دارد. این هاچ بک در بسیاری از بازارهای اروپایی مثل کشورهای آلمان، انگلیس، اتریش و کروواسی جزو اولین انتخاب ها است.

این اواخر اسم برندهای چینی بین المللی زیادی را شنیده ایم، اما در بین این لیست پرفروش ها اسمی از یک برند چینی به چشم می خورد که قطعا تا به حال به گوشتان نرسیده است؛ Wuling Hongguang، درست است نام آشنایی نیست، ولی با یک سرچ ساده در گوگل متوجه خواهید شد که صحبت از یک مینی ون است که قطعا گزینه ی مناسبی برای تبدیل شدن به پرفروش ترین خودرو پرجمعیت ترین کشور دنیاست.

برند بعدی اشکودا است که در اروپا حضور پررنگی دارد، همچنین رنو با برند داچیا که با قیمت پایین تری به فروش می رسد. شاید با نگاهی به نقشه با خودتان بگویید هیوندای یکی از بهترین های این لیست است، اما این زمانی به حقیقت تبدیل می شد که فروش به بزرگی کشور باشد نه به تعداد فروش! متاسفانه بازار روسیه که هیوندای سولاریس  بیشترین فروش را در آنجا دارد، خیلی در سطح جهانی به چشم نمی آید.

در آخر باید از مرسدس بنز کلاس  C بگوییم که در ترکمنستان پرفروش ترین خودرو است و این تنها کشوری است که یک ماشین لوکس به عنوان پرفروش ترین مدل آن انتخاب شده است. در مورد ایران هم که نیازی به گفتن نیست که سایپا با پرایدش بیشترین فروش را در اختیار دارد.

پرفروش ترین خودروها در کشورهای مختلف جهان - کاربا پرفروش ترین خودرو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *