,

ال جی بزرگترین کارخانه ی تولید باتری را می سازد

ال جی بزرگترین کارخانه ی تولید باتری را می سازد - کاربا ال جی

کمپانی ال جی به دنبال بالا رفتن میزان تولیدات خودروهای الکتریکی قصد دارد تا سال بعد یکی از بزرگترین کارخانه های تولید باتری های لیتیوم آیونی را در اروپا برپا کند.
به گزارش رویترز این کارخانه قرار است در کشور لهستان و نزدیک به جنوب غربی شهر وروتسواف باشد؛ همچنین باید اشاره کنیم که سرمایه گذاری این طرح به عهده ی  کمپانی کره ای است که ۱.۶۳ میلیارد دلار برای شروع این پروژه هزینه خواهد کرد.
با توجه به بیانیه ای که هفته ی گذشته مطرح شد، ال جی  اعلام کرده است که سالانه برای ۱۰۰۰۰۰ خودروی الکتریکی پک باتری تولید خواهد کرد و بسیاری از سازندگان خودرو را تامین خواهد نمود.
Chang-Beom Kang نائب رئیس کمپانی LG CHem از شرکت های زیر مجموعه ال جی، اشاره کرده است:” ما لهستان را انتخاب کردیم چرا که یکی از مناسب ترین کشورها برای تولید و تامین نیازهای اروپا و در ادامه نیازهای جهان محسوب می شود. ”
انتظار می رود با شروع تولید باتری ها در سطح گسترده، آسیا وظیفه ی تامین لیتیوم و دیگر مواد خام را برعهده بگیرد، اما چیزی که واضح است این است  که ال جی قصد دارد تمام این مواد و جزئیات را از تامین کنندگان لهستان تهیه کند.
از آنجایی که ال جی قرار است بزرگترین کارخانه ی تولید باتری باشد، شاید با گیگافکتوری تسلا مورد مقایسه قرار بگیرد، البته جا دارد اشاره کنیم که رویترز اعلام کرده است که ال جی تنها ۱۰% از ظرفیت تولید گیگافکتوری تسلا را دارا خواهد بود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *