,

شیراکو، کوپه ی از دست رفته ی فولکس واگن

شیراکو، کوپه ی از دست رفته ی فولکس واگن - کاربا شیراکو

کوپه ی اسپرت  فولکس واگن از میان رفته است و تصور نمی شود که دوباره به خط تولید برگردد. باید اشاره کنیم که شیراکو تا به امروز ۱۰ سال است  که تولید می شود و به احتمال خیلی زیاد دیگر تولید نخواهد شد. این مدل اسپرت با ظاهر تر و تمیز و سقف کشیده و خوش تراش خود مدتها در بازار دوام آورده بود. اما این ظاهر خوب نمی توانست کمبود خصوصیات مکانیکی آن را جبران کند.
در زیر پوسته ی فلزی شیراکو پلت فرم PQ35 پنهان شده بود که در مدل های دیگری مثل تیگوان، جتا، بیتل و Eos نیز استفاده شده بود که در مجاورت یک موتور ۴ سیلندر بنزینی-هیبریدی پیشرانه ی قدرت آن را تامین می کرد. جالب است با اینکه حضور شیراکو در امریکا اتفاق عجیبی نیست اما هنوز جای سوال است که چرا این کوپه هیچوقت از اتلانتیک عبور نکرد و به امریکا نرسید. شاید یکی از عوامل فروش کم آن نیز عدم حضور در بازار آمریکا باشد.
باید اشاره کنیم که کمپانی هنوز تصمیمی برای جایگرین کردن مدلی در عوض شیراکو نگرفته است، حتی منتقدین از حضور نسل بعدی حرفی به میان نیاوردند و دوربین های شکار لحظه ها هم هیچ صحنه ای از تست نسل جدید در هیچ کجای دنیا شکار نکردند.
البته باید بگوییم که فولکس واگن در نگه داشتن راز سابقه ی محکمی دارد اما چیزی که واضح است این است که به این زودی ها نباید منتظر تولید شیراکو جدید باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *