,

دوج دیمون، غول پرسرعت و خشمگین

دوج دیمون، غول پرسرعت و خشمگین - کاربا دوج دیمون

ماشین هایی مثل دوج دیمون که برای استفاده در خیابان یا مسابقات می سازد چقدر جدی هستند؟ آنقدر جدی که خریداران باید دوره رانندگی با این خودرو را در مدرسه Bondurant  بگذرانند.

به نظر شما دوج در مورد SRT چقدر جدی است ؟ آنقدر جدی است که یک فضای مخصوص با تمام متعلقات و نیازها تهیه کرده است تا بتواند ماشین های نمایشی را به صورت ماهرانه ای تولید کند؛ از جمله مهمترین نیازها قدرت فکر است که دوج به خوبی آن را تامین کرده است. گروه SRT متشکل از کمپ های ex-SCCA Runoffs است که این کمپ ها از مهندسان باهوش و خبره ی زمینه ی ساخت خوردو و درگ تشکیل شده اند. حتی ادعا می کنند خودروهای آنها مانند خودروهایی نیست که هرجایی ببینید، چرا که با مهندسی دقیق آنها قرار است بهترین عملکرد در زمینه ی مورد نظر داشته باشند.

یکی از جدیدترین محصولات گروه SRT، دوج دیمون است که به تازگی توسط خبرنگاران تست شده است؛ شاید باور نکنید اما صفر تا ۲۰۰ این مرد خشمگین در زمان بسیار کوتاهی طی می شود، حتی کوتاه تر از اینکه شما این جمله را بخوانید!

بیاید شما را با اعداد نجومی روبه رو کنیم : ۸۴۰ اسب بخار توان خروجی، ۱۰۴۳ نیوتن متر گشتاور، ۲.۳ ثانیه صفر تا ۱۰۰ و طی کردن مسافت چهارصد متر در ۹.۶۵ ثانیه! چیزی که این اعداد را پررنگ تر می کند مجاز بودن رانندگی با آن در شهر بر اساس استاندارد NHTSA است و این ماشین ۳ سال گارانتی دارد و حتی اگر دوج دیمون عزیزتان را به مسابقه هم ببرید این گارانتی را از دست نخواهید داد.

دوج دیمون، غول پرسرعت و خشمگین - کاربا دوج دیمون

شاید بپرسید چرا چنین اتومبیل پرقدرتی اصلا تولید می شود؟ به گفته ی گروه SRT، با اینکه مسابقه دادن با ماشین هایی که اجازه حضور در خیابان را ندارند  خیلی رایج است، مثلا موستانگ کبرا جت و کامارو COPO  از آنهایی هستند که ید طولایی در این زمینه دارند اما هیچ کدام از آنها VIN و گارانتی ندارند.

علاوه بر همه ی این ها، دوج دیمون تنها ماشینی است که دارای ترمز گیربکس است که برای مسابقات درگ بسیار کاربردی است. برخورداری از همین فناوری جدید باعث می شود که موتور به هنگام درایوشفت چرخش بهتری داشته باشد. از روی ترمز که پایتان را بردارید، دماغه ی این شیطان بالا می رود و به انتهای بدنه فشار وارد می شود تا چرخ های جلو را به پرواز دربیاورد.

در همان زمان، موتور جیغ بلندی خواهش کشید و سوپرشارژر ها غرش خواهند کرد. شاید در ابتدا شتاب ماشین کمی بی نظم به نظر برسد، اما کمی که میگذرد متوجه قابل کنترل بودن و تعادل بالای این غول شیطان خواهید شد. بعد از ۱۰ ثانیه هم دومین غرش را خواهید شنید و بعد از آن به راحتی رانندگی کنید.

با اینکه دنیای مسابقات حول محور مسابقات درگ نمی چرخد اما بیاید امیدوار باشیم  که دوج دیمون آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. غول خشمگینی که از آن حرف میزنیم سریعترین و خشمگین ترین ماشینی است که تا به امروز تولید شده است. به خاطر وجود سیستم تعلیق موزون آن، می تواند حتی به عنوان مصرف روزانه خود نیز از آن استفاده کنید.

دوج دیمون، غول پرسرعت و خشمگین - کاربا دوج دیمون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *