,

بهترین روغن موتور برای ماشین شما

بهترین روغن موتور برای ماشین شما - کاربا روغن موتور

انتخاب اشتباه روغن موتور خسارت های زیادی را برای اتومبیل شما به همراه خواهد داشت. البته این روزها با تنوع زیادی که در این زمینه وجود دارد درصد اشتباه شما برای خرید مناسب ترین روغن موتور بیشتر می شود که همگی ادعای بهترین، سریع ترین و قدرتمند ترین را دارند. در متن زیر ۵ مورد را که به هنگام انتخاب روغن موتور باید در نظر بگیرید را لیست می کنیم.

  • محل رانندگی

محل زندگی و رانندگی شما از اهمیت زیادی برخوردار است. مثلا رانندگی در سرما یا گرمای زیاد یا در جاده های بدون آسفالت و دارای پستی و بلندی تاثیر زیادی در نوع خرید روغن موتور شما دارد. شرایطی که می تواند فشار بر روی ماشین شما ایجاد کند، تمایل به استفاده از روغن را بسیار سریعتر می کند، مثلا شاید مجبور شوید از روغن موتور های سنتتیک یا نیمه سنتتیک استفاده کنید یا در صورت استفاده از روغن معمولی آن را زود به زود عوض کنید.

  • عادت های رانندگی

ممکن است شما یک راننده ی پایه ۱ یا راننده ای اسپورتی باشید؛ شاید هم به هنگام گذاشتن پایتان روی پدال ها فشار منصفانه ای وارد می کنید؛ شاید به شدت گاز می دهید، تمام این دلایل باعث می شوند تا از روغن موتور های سنتتیک یا نیمه سنتتیک استفاده کنید.

البته علاوه بر نوع رانندگی شما، نوع موتور نیز تاثیر کمی ندارد، مثلا برخی روغن ها برای استفاده در موتورهای دیزلی یا موتورهای تکنولوژی به روز تولید شده اند.

  • اتومبیل

اگر ماشین شما مدل جدید است کار شما برای خرید روغن راحت است چرا که شرکت سازنده مناسب ترین نوع روغن برای ماشین شما را به شما معرفی خواهد کرد. معمولا بهترین اطلاعات دراین مورد روی دفترچه های راهنما و نهایتا روی درب دریچه ی روغن موتور نوشته شده است. پس شاید کافی است به مهندسان سازنده ی کمپانی اعتماد کنید و از همان میزان و نوع روغنی که پیشنهاد شده استفاده کنید. اما اگر ماشین شما کمی قدیمی است، قدرت انتخاب بیشتری خواهید داشت. حتی ماشین های بسیار قدیمی این فرصت را به شما می دهد که بتوانید انواع و اقسام روغن موتورها را برای آن استفاده کنید. هر نوع ماشینی با هر مدلی دارید حتما به راهنمایی سازنده ی آن در مورد روغن توجه کنید.

  • روغن های سنتتیک و روغن های معمولی یا ارگانیک

در مورد انتخاب بین روغن های سنتتیک و روغن های معمولی باید به جیبتان نگاه کنید، اگر در توانتان باشد که روغن های سنتتیک بخرید باید بگوییم این نوع روغن ها از روغن های معمولی خیلی بهتر هستند. البته این را هم در نظر بگیرید که در دمای هوای خیلی پایین یا خیلی بالا قطعا روغن های سنتتیک تنها گزینه ی مناسب هستند. حالا شاید بپرسید چه زمانی سنتتیک ترکیبی گزینه ی مناسبی نیست ؟ زمانی که سازنده ی ماشین، چیزی غیر از آن را پیشنهاد داده باشد. اگر یک سوپر مدل پرقدرت دارید حتما به سراغ روغن سنتتیک بروید، ولی اگر یک راننده ی عادی هستید که یک کرولای ۱۲ ساله را میراند انتخاب به خود شما و سلیقه و بودجه ی شما دارد.

  • فقط روی روغن تمرکز نکنید

روغن موتور تنها فاکتور برای میزان مسافت طی شده، کیفیت و قابل اطمینان بودن، انعطاف و عملکرد ماشین شما نیست؛ فقط یک قطعه از یک پازل بزرگ است که به کارکرد بهتر موتور شما کمک می کند. چیزهایی مثل تعمیر و نگهداری منظم، جایگزینی فیلتر های هوا و شمع ها در زمان مناسب باعث می شود میزان گازخور ماشین کمتر شود و تفاوت قابل توجهی ایجاد کند. بعضی ها حاضرند برای روغن موتور پول کمتری بدهند و برای تیون آپ ماشین خود خرج کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *