,

نسل جدید تویوتا سنچری، لیموزین‌ ژاپنی

نسل جدید تویوتا سنچری، لیموزین‌ ژاپنی - کاربا تویوتا سنچری

قبل از افتتاحیه ی نمایشگاه توکیو  سومین نسل تویوتا سنچری معرفی شد. می توانیم بگوییم تولید این مدل یکی از نقاط عطف این خانواده است چرا که طی ۵۰ سال اخیر فقط ۲ نسل از آن تولید شده بود و این مدل سومین فرزند این خانواده است. البته در طی این سالها تغییرات جزئی روی همین ۱ مدل انجام شده بود ولی حضور یک عضو جدید حال و هوای همه چیز را تغییر می دهد.

نسل جدید تویوتا سنچری، لیموزین‌ ژاپنی - کاربا تویوتا سنچریاولین مدل تویوتا سنچری که در سال ۱۹۶۷ تولید شد، سدانی بود که با یک موتور ۸ سیندر برای ۵ سال متوالی پرچم دار کمپانی تویوتا بود. سال ۱۹۹۷ دومین مدل از این سری با یک موتور ۱۲ سیلندر تولید شد.
در آن دوران فرقی نمی کرد که چقدر پول داشته باشید، به راحتی نمی توانستید به یک فروشنده ی تویوتا مراجعه کنید تا بتوانید یکی از آنها را داشته باشید؛ شاید فقط اعضای خانواده های اشرافی، سران دولت، مدیران ارشد شرکت ها و البته افراد یاکوزا مافیای ژاپن از دسته کسانی بودند که می توانستند یکی از این مدل ها را داشته باشند.

نسل جدید تویوتا سنچری، لیموزین‌ ژاپنی - کاربا تویوتا سنچری
می رسیم به سومین عضو که از طراحی بدنه ی ساده ای برخوردار است. طراحی این مدل با ابهت تر و بزرگتر در نظر گرفته شده است. تغییر ابعاد طولی و عرضی در این مدل جدید باعث شده است تا فضای بیشتری برای قسمت عقب فراهم شود؛ تا بتوانید راحت پاهای خود را دراز کنید و استراحتی به خود بدهید.
به جای موتور اصیل ۵ لیتر ۸ سیلندر همیشگی این خانواده، یک موتور هیبرید سری UR روی آن نصب شده است که برای مدل هایی مثل لکسوس LC 500 و سری F مدل های نمایشی استفاده می شود.

در مورد کابین اگر بپرسید باید بگوییم که با وجود فضای باز برای پاها و صندلی های خاص دارای سیستم ماساژ، فضای داخلی نیز به یک فضای لوکس مبدل شده است. یک صفحه نمایش ال سی دی در میان صندلی ها این اجازه را می دهد که هوای داخلی، وضعیت صندلی ها و سیستم صوتی ۲۰ اسپیکر را کنترل کنید. برای تودوزی صندلی های تویوتا سنچری می توانید بین پشم یا چرم های مختلف انتخاب کنید. برای صندلی های عقب هم سیستم سرگرمی در نظر گرفته شده است اما کمی از نشانه های مدل های قدیمی مثل میز و نور مطالعه نیز در این ترکیب دیده می شود.
باید اشاره کنیم به دلیل وجود بدنه ی محکم تر، سیستم تعلیق جدید، موتور جدید، تایرهای با کیفیت و سیستم کاهش صدا، این مدل کم سر وصدا ترین عضو خانواده ی کوچک تویوتا سنچری است.

به علاوه تعدادی سیستم امنیتی مثل رادار نقطه ی کور، رادار ترافیک پشت ماشین و رادار جلوگیری از واژگونی و تصادف از دیگر متعلقات این مرد جوان هستند.
باید تا ۲۵ اکتبر صبر کنیم تا با افتتاح نمایشگاه توکیو شاهد رونمایی از تویوتا سنچری نسل جدید باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *