,

شرط پایان خدمت یا معافیت سربازی برای اخذ گواهینامه حذف شد

اخذ گواهینامه بدون خدمت سربازی - کاربا اخذ گواهینامه

با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح، شرط داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی حذف شد.

در جلسه‌ی سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در روز گذشته، تصمیمات جدیدی در زمینه‌ی نحوه اجرای برخی از مواد قانونی مرتبط با سربازان و مشمولان خدمت وظیفه عمومی انجام شد.

عطاءالله حکیمی نماینده مردم رودبار و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از مصوبه این کمیسیون برای حذف شرط پایان خدمت سربازی برای اخذ گواهینامه خبر داد و خاطرنشان کرد که اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، هفته گذشته و در جریان بررسی لایحه بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل اشخاص ثالث، موضوع حذف شرط داشتن پایان خدمت سربازی برای گواهینامه را نیز مورد بررسی قرار دادند.

به بیان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از آنجایی که بسیاری از زندانیان، جوانانی هستند که به‌دلیل نداشتن کارت پایان خدمت، نتوانستند گواهینامه بگیرند و استفاده از وسایل نقلیه حق همه مردم می­باشد، لذا پیشنهادی برای حذف شرط داشتن پایان خدمت سربازی در اخذ گواهینامه مطرح شد که به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی تصریح کرد: با تصویب این طرح موتورسواران و رانندگان وسایل نقلیه بدون انجام خدمت سربازی و داشتن معافیت تنها با داشتن ۱۸ سال سن می‌توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند.

حکیمی در پایان گفت: این مصوبه کمیسیون اقتصادی است و به‌زودی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] معافیت سربازی ندارند پس از طی مراحل لازم بتوانند گواهینامه خود را دریافت […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *