,

۵ مورد از قاتلان بنزین در دنیای خودروی

5 مورد از قاتلان بنزین در دنیای خودروی - کاربا

در حال حاضر سازندگان خودرو فقط نگران اعداد صفر تا ۱۰۰ یا توان خروجی یک مدل جدید نیستند، بلکه مصرف سوخت نیز یکی از مهمترین دغدغه های خودروسازان محسوب می شود که همین باعث می شود خودروساز با ساختن موتورهای کوچکتر میزان مصرف سوخت را به حداقل برساند. البته هنوز هستند کمپانی هایی که مدل های پرمصرفی را می سازند که همه ی ما عاشقشان هستیم و قطعا همه ی ما با دکمه ای به عنوان ” کاهش مصرف سوخت”  در اتومبیل هایمان موافقیم! در لیست زیر تعدادی از خودروهایی که به شدت مصرف سوخت بالایی دارند را تهیه کردیم و با اینکه اصلا اقتصادی نیستند اما دوستشان داریم!

بوگاتی شیرون

5 مورد از قاتلان بنزین در دنیای خودروی - کاربا

بوگاتی شیرون در بین خودروها از سریعترین آنها محسوب می شود و دلیل این تفاوت، حضور موتور ۸ لیتری ۴ توربوشارژ ۱۶ سیلندر است که با تمام قدرت توانی برابر با ۱۴۷۹ اسب بخار آتشین و گشتاوری مساوی با ۱۵۹۹ نیوتن متر آزاد می کند؛ این اعداد خیلی جذابند ؟ بله اما به شدت سوخت را می مکند! میزان مصرف سوخت برای این ابرخودروی جذاب مقدار ۲۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برای شهر  ۱۶ لیتر در جاده است؛ ولی برای کسی که ۲.۷ میلیون دلار هزینه ی چنین خودرویی را می دهد مصرف سوخت اهمیت چندانی ندارد! متوسط افرادی که این مدل جنجالی را دارند معمولا قدرت خرید ۴۲ دستگاه ماشین، ۱ فروند جت، یک قایق لوکس و ۳ عدد هلی کوپتر دارند پس به مصرف سوخت توجه نمی کنند!

استون مارتین

5 مورد از قاتلان بنزین در دنیای خودروی - کاربا

کمپانی استون مارتین به تازگی سعی در کوچک کردن موتور مدل های خود به توئین توربوهای ۵.۲ لیتری ۱۲ سیلندر و ۴ لیتری های ۸ سیلندر AMG کرده است و این تغییر باعث کمتر شدن مصرف سوخت می شود اما استون مارتین قصد ندارد از موتورهای تنفس طبیعی ۶ لیتری ۱۲ سلیندر Vantage S دست بردارد! این ماشین را دوست داریم چرا که گیربکس ۷ سرعته ی دستی آن منحصربه فرد است! میزان مصرف سوختی که برای این مدل اندازه گرفته شده است برابر با ۱۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در محدوده ی شهری و ۱۳ لیتر در محدوده ی بزرگراه است. مطمئن باشید اگر این ماشین زیر پای شما بود حتما دنده ها را زمین میزدید تا صدای غرش شنیدنی اش را میشنیدید!

لامبورگینی اونتادور

5 مورد از قاتلان بنزین در دنیای خودروی - کاربا

شاید جای تعجب نداشته باشد که بشنوید موتورهای ۱۲ سیلندر با موتورهای ۶  و ۸ سیلندر در حال جابه جایی هستند. یکی از مشهودترین مثال ها برای این تغییر در برند لامبورگینی است. اونتادور با یک موتور ۶.۵ لیتر ۱۲ سیلندر مصرف سوختی برابر با ۲۱ لیتر در ۱۰۰کیلومتر برای محدوده ی شهری و ۱۳ لیتر در محدوده ی بزرگراه دارد ولی جابه جایی صورت گرفته در مورد این مدل آن را از یک موتور هیبرید ۷ لیتر ۱۲ سیلندر برخوردار کرد؛ شاید هیبریدی بودن آن باعث شود با همان قدرت مصرف سوخت کمتری داشته باشد اما باز هم خودروی پر مصرفی است!

فراری

5 مورد از قاتلان بنزین در دنیای خودروی - کاربا

در این بخش ۲ مدل از خانواده ی فراری در یک رده قرار میگیرند. اولین مدل ۸۱۲ Superfast با موتور ۶.۵ لیتر ۱۲ سیلندر است که ۷۸۹ اسب بخار توان خروجی دارد و مصرف سوخت آن برابر با ۱۹ لیتر در محدوده ی شهری و ۱۴ لیتر در محدوده ی بزرگراه است؛ دومین مدل نیز GTC4Lusso  با یک پیشرانه ی کوچکتر ۶.۲ لیتر ۱۲ سیلندر، ۶۸۰ اسب بخار توان خروجی دارد که در محدوده ی شهری ۱۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و در محدوده ی بزرگراه ۱۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف سوخت دارد.

بنتلی مولسان

5 مورد از قاتلان بنزین در دنیای خودروی - کاربا

مولسان از سال ۲۰۱۰ با پیشرانه ای توئین توربو به حجم ۶.۷۵ لیتر و با ۸ سیلندر ارائه می شد. البته این موتور طی چند سال زندگی ای دستخوش تغییرات زیادی شده است و قویترین نسخه ی ساخته شده از آن ۵۳۰ اسب بخار توان و ۱۱۰۰ نیوتن متر گشتاور آزاد می کند و مصرف سوختی برابر با ۲۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برای محدوده ی شهری و ۱۳ لیتر در محدوده ی بزرگراهی دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *