,

اولین هامر الکتریکی برای آرنولد شوارزنگر

اولین هامر الکتریکی برای آرنولد شوارزنگر - کاربا آرنولد شوارزنگر

چندی پیش آرنولد شوارزنگر مجری مراسم معرفی اولین هامر الکتریکی کمپانی کریسل بود که در جدیدترین مرکز تحقیقات و تولیدات کمپانی در شهر Rainbach استرالیا برگزار شد. جالب است بدانید آرنولد شوارزنگر در قسمتی از این مراسم اشاره کرده است:” زمستان گذشته کریسل  G-class من را الکتریکی کرد و امسال  هامر را، اگر به همین روال پیش برود حدس میزنم سال بعد با یک هواپیمای الکتریکی از لس آنجلس به استرالیا بیایم! “.

این پروتوتایپ جدید حاصل تلاش ۲ ماه تغییرات بر روی مدل H1 آرنولد شوارزنگر است که به باتری های پرقدرت کریسل با ۱۰۰ کیلووات ساعت پتانسیل و ۲ موتور الکتریکی احتیاج دارد که یکی از موتورها روی اکسل جلو و دیگری روی اکسل عقب قرار خواهند گرفت و کل این پکیج توان خروجی برابر با ۴۹۰ اسب بخار رها می کند. از دیگر مشخصات فنی این مدل باید به سقف سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت، رنج رانندگی ۳۰۰ کیلومتر در هر شارژ کامل و وزن کلی ۳۳۰۰ کیلوگرم اشاره کنیم.

نسخه ی اصلی امریکایی این مدل مصرف سوختی برابر با ۲۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد و حدود ۴۷۰ گرم کربن دی اکسید در هر کیلومتر آزاد می کند.

مارکس کریسل، یکی از بنیانگذاران کمپانی کریسل گفته است:” ما با الکتریکی کردن این مدل میخواستیم که قابلیت های تکنولوژی های کمپانی را به نمایش بگذاریم و  باید اضافه کنم که قرار نیست این پروتوتایپ تولید وسیع داشته باشد. این هامر همان منبع قدرتی است که لباس گرگ پوشیده و آنقدر آرام خواهد بود که حتی بره ها را نمی ترساند! “.

همانطور که اشاره کردیم این مرکز یکی از جدیدترین مراکز این کمپانی نیست که در حضور مقامات عالی استرالیا و پیشکسوت سینما آرنولد شوارزنگر با مساحت ۷۰۰۰ متر مربع در شهر Rainbach استرالیا افتتاح شد و همین مساحت بالا زمینه ای برای پیدایش کارگاه های ساخت پروتایپ ها، باتری ها، ماشین های مسافربری، اتوبوس، قایق و هواپیما خواهد بود!

این محل جدید با ۲۰۰ نفر نیروی کار که از سال ۲۰۱۸ شروع به فعالیت می کنند قطعا زمینه ی پیشرفت بزرگی را در زمینه ی اتومبیلی ایجاد خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *