,

سیستم نگه دارنده بین خطوط چقدر تاثیر گذار است؟

سیستم نگه دارنده بین خطوط چقدر تاثیر گذار است؟ - کاربا نگه دارنده بین خطوط

به تازگی مطالعاتی توسط موسسه ی بیمه و امنیت بزرگراه ها انجام شده که میزان تاثیر سیستم هایی مثل نگه دارنده بین خطوط و سیستم تشخیص نقطه ی کور را بر روی حوادث جاده ای تخمین بزنند.
بر اساس گزارش های جاده ای پلیس، جزئیاتی که از تصادفات به چشم می خورد نشان می دهد که سیستم  نگه دارنده بین خطوط حدود ۱۱% از میزان خطای اتومبیل در چپ کردن و تصادفات شاخ به شاخ و ۲۱% از میزان جراحات ناشی از تصادفات می کاهد!
این آمار نشان می دهد، اگر یک خودروها  به  سیستم نگه دارنده بین خطوط مجهز بود، از ۸۵۰۰۰ تصادف و ۵۵۰۰۰ جراحات گزارش شده توسط پلیس در سال ۲۰۱۵ جلوگیری می شد. حتی یک آنالیز ساده در این مورد به این نتیجه رسیده است که سیستم هشدار عبور از خط تصادفات مرگبار را تا ۸۶% کاهش می دهد!
نائب رئیس مرکز تحقیقات IIHS در این مورد اشاره کرده است : “این اولین جزئیاتی است که شهادت میدهد نگه دارنده بین خطوط باعث جلوگیری از تصادفات رانندگی در جاده های امریکا میشود؛ با این سیستم از بسیاری از تصادفات مرگباری که ممکن است حتی به صدمات جانی منجر شود جلوگیری می شود و جان افراد زیادی حفظ می شود. ” .
با همین روش آنالیز، سیستم تشخیص نقطه ی کور نیز مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه چیزی نبود جز کاهش ۱۴% ریسک تصادف حین تغییر خطوط و ۲۳% کاهش صدمات ناشی از تصادفات!
البته این اعداد فقط به برخورداری ماشین از این سیستم ها بستگی ندارد بلکه عملکرد راننده هم بسیار اهمیت دارد. به گفته ی نائب رئیس IIHS ، اگر تمام ماشین های مسافربری جاده ای به این سیستم ها مجهز باشند، چیزی حدود ۵۰۰۰۰ تصادف گزارش شده در سال توسط پلیس کاهش پیدا می کند!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *