,

تابلوهای جاده هم قابل هک شدن هستند

تابلوهای جاده هم قابل هک شدن هستند - کاربا تابلوهای جاده

تابلوهای جاده هم قابل هک شدن هستند - کاربا تابلوهای جاده

تابلوهای جاده هم قابل هک شدن هستند

محققان الگوریتمی را کشف کرده اند که چسباندن چند برچسب روی تابلوهای جاده (تابلوهای راهنمایی و رانندگی)باعث اختلال تشخیص کامپیوتر خودروهای خودران هوشمند می شود؛ مثلا تابلوی ایست را با تابلوی محدوده ی سرعت ۴۵ کیلومتر اشتباه می گیرند!
گروهی با سرپرستی محقق امنیت کامپیتری دانشگاه واشینگتن به این نتیجه دست پیدا کرده است. وی در این مورد اشاره کرده است : ” الگوریتمی که ما به آن دست پیدا کرده ایم قادر است با ایجاد اختلالات محدودیتی، فضایی ایجاد کند که خرابکاری یا هنر را برای کاهش احتمال تشخیص و شباهت توسط یک ناظر معمول تقلید کند. ”
این گروه به میزان موفقیت ۱۰۰ درصد در دو حمله موفق شد، یکی باعث شد که کامپیوتر علامت “ایست” را به عنوان علامت “محدوده ی سرعت ۴۵ کیلومتر در ساعت” اشتباه بگیرد و دیگری علامت “گردش به راست” را به عنوان ” توقف” یا ” میانبر” تفسیر کرد.
آنطور که به نظر می رسد تمرکز این هک روی شبکه های عصبی عمیقی (DNN) است که توسط بسیاری از سیستم های یادگیری خودرو مثل تکنولوژی مورد استفاده در خودروهای خودران استفاده می شود. البته به کار گیری این پروسه به همین راحتی هم نیست، به این منظور مهاجم نیاز دارد سیستم طبقه بندی نشانه ها را که توسط خودروی خودران استفاده می شود تشخیص دهد؛ البته سرپرست این گروه در جایی اعلام کرده است : با بررسی سیستم، مهاجم این قابلیت را دارد که یک مدل جایگزین مشابه با بازخورد را ایجاد کند و از چنین مدل هایی برای ایجاد نسخه های مخرب استفاده کند.
باید اشاره کنیم که این تحقیقات شامل محافظ های نرم افزار هایی نمی شود که بتوان از آنها در دنیای واقعی مقابل حمله ها استفاده کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *