,

۵ خودروی اسپرت مناسب برای استفاده روزمره

5 خودروی اسپرت مناسب برای استفاده روزمره - کاربا

۵ خودروی اسپرت مناسب برای استفاده روزمره

اتومبیل های اسپرت معمولا کاربردی نیستند و به همین دلیل است که خودروسازان نسخه های سریع سدان، ون و یا شاسی بلند هم میسازند! البته در این میان هستند مدل هایی که بر خلاف اسپرت بودن، بسیار کاربردی هم هستند. در این مطلب تعدادی از آنها را معرفی می کنیم که برخی با وجود اینکه ۲درب هستند اما برای استفاده ی روزمره نیز حرف اول را می زنند.

مک لارن 570GT - کاربا

مک لارن ۵۷۰GT

وقتی اسم مک لارن می آید، هیچکس به کاربردی بودن فکر نمی کند! اما مدل ۵۷۰GT  فقط و فقط با نیت کاربردی بودن تولید شده بود. فضای بار با پوشش شیشه ای آن تفاوت زیادی را در مقایسه با مدل  ۵۷۰S که پوشش موتور ساده ی آن هم قابل باز کردن نبود ایجاد می کند. ۵۷۰GT  همچنین یکی از سریع ترین مدل هایی است که با موتور ۳.۸ لیتر توئین توربو ۸ سیلندر ۵۶۲ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور ایجاد می کند. بی شک می توان گفت این مدل کاربردی ترین مدل مک لارن است که می توان آن را سوپر ماشین هم نامید.

شورولت کوروت - کاربا

شورولت کوروت

یکی از نقاط ضعف خودروهای اسپرت کمبود فضای کافی داخل صندوق عقب است؛ اما شورولت کوروت همچین مشکلی ندارد! صندوق عقب کوروت با وجود متعلقات پشت آن خیلی جادار است. مثلا درب صندوق عقب کوروت C7  را باز کنید و به اندازه ی ۲ نفر می توانید چمدان قرار دهید و حتی باز هم فضای خالی خواهید داشت. این فضا حتی می تواند مکان مناسبی باشد برای قرار دادن پنل سقف! این مدل از کوروت به لطف استفاده از سیستم غیرفعال کردن سیلندرهای اضافه، می تواند در بزرگراه ها به مصرف سوخت ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برسد.

نیسان GT-R - کاربا

نیسان GT-R

اولین GT-R بر پایه نیسان Skyline ساخته شده بود. اما با معرفی اولین GT-R خود یعنی R35 که مختص بازار امریکا تولید شده بود اسم Skyline را از آن حذف کرد. این مدل صندوق عقب قابل تعریفی ندارد ولی سیستم تمام چرخ متحرک بودن آن شرایطی ایجاد می کند که حتی در آب و هوای نامناسب هم حرف اول را بزند! GT-R چهار صندلی دارد و همین آن را تبدیل به یکی از بهترین های این لیست میکند، به علاوه یکی از بهترین طراحی های داخلی سال ۲۰۱۷ متعلق به همین مدل است و شاید همه با این نظر موافق باشند که پرچم دار کمپانی همین مدل است!

پورشه 718 باکستر - کاربا

پورشه ۷۱۸ باکستر

پورشه ۷۱۸ باکستر/کایمن دومین مدل موتور وسط این لیست است. مهندسان خوش ذوق این کمپانی با همین خصوصیت، طرحی برای این مدل در نظر گرفتند و آن هم ایجاد ۲ صندوق برای این ستاره است! البته کایمن به خاطر کوپه بودنش خیلی بیشتر از باکستر کاربردی است ولی هر۲ از نظر دارا بودن فضای کافی با یکدیگر برابرند. عده ای بر این باورند که صندلی های پورشه ۹۱۱ فضای مناسبی برای حمل بارهای کوچک است ولی باز هم هیچ مدلی از پورشه نمی تواند از نظر فضا، جلودار ۲قلوهای افسانه ای ۷۱۸ باشد.

فراری GTC4Lusso - کاربا

فراری GTC4Lusso

فراری GTC4Lusso از لحاظ تکنیکی یک مدل شوتینگ بریک است که با نام خانوادگی فراری، نه تنها دارای فضای عقب بسیار زیاد است، ۴ عدد صندلی دارد و تمام چرخ متحرک هم است. اول قصد داشتیم برای این مقام یک مدل ۲ سرنشین مثل AMG GT یا جگوار  F-Type در نظر بگیریم ولی نمی توانستیم این حقیقت را کتمان کنیم که فراری علاوه بر قدرتمند بودن، بسیار کاربردی هم هست. GTC4Lusso  با موتور تنفس طبیعی خوش صدای خود که ۱۲ سیلندر است چیزی حدود ۶۸۰ اسب بخار قدرت آزاد می کند!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *