,

مزدا به دنبال معرفی موتور بدون شمع

موتور بدون شمع - کاربا موتور بدون شمع

مزدا قرار است نوع خاصی از موتور بدون شمع خود را در نمایشگاه ماه آینده فرانکفورت به نمایش بگذارد. همانطور که میدانید مزدا تاریخ روشنی در زمینه ی تولید موتورهای روتاری از سال ۱۹۶۷ دارد. موتور(SkyActiv) یکی از موتورهای خاص مزدا است که درجه ی فشرده سازی بالایی دارد و با مصرف سوخت معمولی بازدهی مانند خودروهای هیبریدی دارد.

حالا امروز موتور جدید احتراق فشرده ی همگن HCCI یا همان موتور بدون شمع این کمپانی  یکی از مهمترین اعضای آینده ی سری دوم موتورهای SkyActiv است. در اولین سری این عضو جدید، به جای استفاده شمع های عادی، از کمپرسور قوی برای مشتعل شدن سوخت استفاده می شود. گزارش های زیادی حاکی از این است که این موتورها قرار است در کانسپت جدید مزدا که در نمایشگاه توکیو رونمایی خواهد شد استفاده شود؛ می گویند همین کانسپت نسل جدید مزدا ۳ خواهد بود و با همه ی شرایط جدید پلت فرم آن دستخوش تغییرات زیادی نشده است؛  در عوض در طراحی بدنه و طراحی داخلی تغییرات کاملا اساسی خواهند بود.

تکنولوژی موتور بدون شمع قبل از ورود به خط تولید مزدا، در مدل های کامپکت دیده خواهند شد؛ حتی شنیده شده که ممکن است موتورها با دور موتور پایین تر مورد استفاده قرار بگیرند. به علاوه ممکن است فناوری این موتورها به موتورهای روتاری نیز سرایت کند!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *