,

باورتان می شود لکسوس LX نسل سوم ۱۰ ساله شده باشد؟

لکسوس lx - کاربا لکسوس lx

 اولین عضو این خانواده یعنی لکسوس LX 570، در سال ۲۰۰۷ طی نمایشگاه بین المللی نیویورک رونمایی شده بود؛ در همان سال استیو جابز اولین گوشی اپل را معرفی کرده بود، حتی هامر و پونتیاک و ساب هنوز در دنیای صنعت بودند! همین خط زمانی نشان می دهد که چقدر از آن روزهای متولد شدن لکسوس LX  گذشته است!

لکسوس lx

شاید بپرسید پس با این همه گذر زمان ، این مدل چطور هنوز طرفدار دارد و به فروش می رسد؟ بله، فیس لیفت! لکسوس LX تا به حال ۳ بار فیس لیفت داشته است که آخرین دفعه ی آن برمیگردد به ۲ سال پیش! این جراحی پلاستیک حتی شامل تغییراتی در داخل کابین هم می شود و این تغییرات به نحوی است که فقط سقف و درها از آن مصون مانده اند. در مورد سیستم قدرت خودرو هم باید بگوییم که هنوز همان موتور ۵.۷ لیتر ۸ سیلندر که در سال ۲۰۰۷ معرفی شده بود برای این مدل استفاده می شود که قدرتی برابر با ۳۸۳ اسب بخار و ۵۴۶ نیوتن متر گشتاور دارد.

اما سال ۲۰۱۸ برای لکسوس سال متفاوتی خواهد بود چرا که تویوتا با قراردادن کیت بدنه ی جدید قرار است لکسوس را یک قدم به آینده ی روشن خود نزدیک کند. این کیت شامل سپر جدید جلو و عقب، رینگ های ۲۱ اینچی آلومینیومی و جلوپنجره ی اسپرت تر از همیشه خواهد بود. برای خریداران خاورمیانه و روس، این کیت تزیینات آپشنال هم خواهد داشت؛ این مناطق با پیشنهاد های ویژه ی تویوتا غریبه نیستند. لکسوس LX در روسیه می تواند از موتور توئین توربوشارژ ۸ سیلندر ۴.۵ لیتر دیزلی که ۲۶۸ اسب بخار انرژی و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاورد دارد بهره ببرد. در خاورمیانه هم LX تولید سال ۲۰۱۴ همراه با یک سوپرشارژر قدرتمند در یک مدت محدود تولید شد که با نصب این سوپرشارژر همان موتور ۵.۷ لیتر ۸ سیلندر ۴۵۰ اسب بخار انرژی تولید میکرد. این مدل LX F بود که دیگر در بین ما نیست !

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *