,

قرارداد ۶۶۰ میلیون یورویی رنو با ایران امضا شد

قرارداد رنو با ایران - کاریا رنو

قرارداد همکاری سه‌جانبه‌ی رنو، شرکت پرتو نگین ناصح و ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی ایران) در فاز اول ۶۶۰ میلیون یورو در قالب تولید ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو می‌باشد. سهم مشارکت ایدرو در این قرارداد ۲۰ درصد، پرتو نگین ناصح ۲۰ درصد و رنو به‌عنوان بزرگ‌ترین خودروساز جهان طی شش ماه نخست سال میلادی نیز ۶۰ درصد خواهد بود.

رنو

به بیان قائم‌مقام ارشد گروه خودروسازی رنو، این قرارداد سه‌جانبه با ایران، قراردادی استثنایی می­ باشد و با این قرارداد شاهد حضور بلندمدت کمپانی رنو در ایران خواهیم بود.

منصور معظمی، رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی ایران در آیین امضای قرارداد همکاری مشترک در زمینه‌ی توسعه و تولید خودروهای جدید در ایران که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان شرکت خودروسازی فرانسوی رنو در محل ساختمان وزارت صنعت برگزار شد، با اشاره به اینکه از ۱۰ ماه پیش چارچوب همکاری بین ایدرو و رنو در پاریس امضاءشده است، اظهار کرد: در ابتدا سهم رنو ۶۰ درصد و سهم ایدرو ۴۰ درصد تعریف‌شده بود؛ اما در طول این ۱۰ ماه مذاکرات سخت و فشرده‌ای داشتیم که توانستیم با شرایط بهتر و تغییر سهم ایدرو از ۴۰ به ۲۰ درصد به تفاهم برسیم. وی همچنین به تولید گیربکس و شاسی خودرو نیز در قالب این مشارکت اشاره کرد.

 لازم به ذکر است که شرکت هولدینگ پرتو نگین ناصح، مالک بزرگ‌ترین واردکننده خودروی ایران یعنی شرکت نگین خودرو می‌باشد.

رنو

به بیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در فاز اول این قرارداد برای ۳۰۰ هزار نفر اشتغال‌زایی مستقیم ایجاد می‌شود و سرمایه‌گذاری برای تولید ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو در نظر گرفته‌شده است که بخشی از آن تا پایان سال آینده جهت ورود ۱۵۰ هزار دستگاه به بازار مدنظر قرار می‌گیرد و تا سال ۲۰۲۴ به سقف ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو خواهد رسید.

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی ایران عنوان کرد که مسئولیت رنو در این قرارداد برای صادرات تولیدات و قطعات معادل ۳۰ درصد می‌باشد و انتخاب مدیرعامل و هیئت‌مدیره نیز به‌صورت چرخشی است. همچنین در دور اول، مدیرعامل از طرف رنو، هیئت‌مدیره از طرف ایدرو و نایب‌رئیس از طرف شرکت پرتو نگین ناصح انتخاب می‌شود.

طبق اظهارات وزارت صنعت، معدن و تجارت این قرارداد سه‌گانه بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری تاریخ صنعت خودرو ایران بین رنو فرانسه و ایدرو می‌باشد و مدل‌های سیمبل و داستر جدید نخستین محصولات تولیدی این کارخانه خواهند بود که در سال ۲۰۱۸ به تولید می‌رسند. بدون شک قیمت‌گذاری صحیح و منصفانه و به‌دوراز لابی‌های پنهان این محصولات، خواسته اصلی مشتریان خواهد بود. بر اساس این توافق‌نامه، رنو برای نخستین بار در ایران، مراکز توزیع، فروش و خدمات پس از فروش خود را خواهد داشت.

قرارداد رنو با ایران - کاریا رنو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *