,

مزدا و تویوتا کارخانه مشترک می سازند

مزدا و تویوتا کارخانه مشترک می سازند - کاربا

چندی پیش پیمان قرارداد جدید بین ۲ کمپانی  مزدا و تویوتا و شراکت این ۲ بسیار خبرساز شده بود که این روزها به صورت رسمی و قطعی این خبر توسط این ۲ کمپانی ژاپنی اعلام شده است که قرار است این ۲ کمپانی کارخانه جدیدی را به صورت مشترک در آمریکا راه اندازی کنند.

آنطور که شنیده شده است، هدف این ۲ فراتر از ساخت یک  کارخانه است و قطعا در ساخت خودروهای الکتریکی ، سیستم های اتصال به خودرو و تکنولوژی های امنیتی برنامه های وسیعی وجود دارد؛ حتی تشابه مدل هایی مثل مزدا۲ و یاریس iA نیز از دسته ی همین شراکت ها به شمار می آید!

شاید از خودتان بپرسید که مخارج و شرایط این شرکت جدید چگونه خواهد بود ؟ مخارج آن که چیزی حدود ۱.۶ میلیارد دلار تخمین زده شده مابین ۲ کمپانی تقسیم خواهد شد و لازم به ذکر است که پیش بینی می شود سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید کند و ۴۰۰۰ زمینه ی شغلی ایجاد کند! البته در این بین نظرات مختلفی وجود دارد مثلا تویوتا خیلی مایل است که در این مقر جدید کرولا تولید کند در حالی که مزدا در نظر دارد کراس اوور تولید کند!

شاید تولید تکنولوژی های پیشرفته ی اتصال به خودرو و در نتیجه سیستم های سرگرمی بهتر ایده ی بدی برای تویوتا نباشد؛ چرا که به شدت به آن نیاز دارد! به علاوه پیشرفت سیستم های خودرو به خودرو و خودرو به زیرساخت نیز دنیای بهتری را وعده می دهد. در مورد دیگر برنامه های این شراکت اطلاعات زیادی در دست نیست و هنوز برنامه های برای تولید خودرو های الکتریکی تعیین نشده است!

یکی از شرایط مهم این قرارداد خرید سهام شرکت هاست؛ مثلا تویوتا موظف است ۵.۰۵ درصد از سهام شرکت مزدا که ۵۰ میلیارد ین (حدود ۴۵۰ هزار دلار) ارزش دارد را بخرد، در عوض مزدا هم همین مقدار هزینه که برابر با ۰.۲۵ درصد از سهم کمپانی تویوتا می شود را خواهد خرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *