,

تسلا مدل ۳ را به دنیا معرفی کرد!

تسلا مدل 3 را به دنیا معرفی کرد - کاربا تسلا


تسلا
به تازگی رونمایی از مدل ۳ خود را با تولید ۳۰ دستگاه از آن در کمپانی فریمونت جشن گرفت. ایلان ماسک به صورت رسمی این مدل خاص را با ۲ نسخه به جهان معرفی کرده است که این ۲ نسخه عبارتند از : نسخه ی ۳۵۰۰۰ دلاری و دیگری که نسخه ی قیمت بالا نامیده شده است و با قیمت ۴۴۰۰۰ دلار رونمایی شده اند؛ البته باید بگوییم که این قیمت ها فعلا احتمالی است.

بیایید نگاهی به مشخصات فنی آن بیاندازیم، تسلا مدل ۳ استاندارد قدرت طی کردن ۳۴۵ کیلومتر دارد، صفر تا صد را در ۵.۶ ثانیه پر میکند و سقف سرعتی برابر با ۲۰۹ کیلومتر در ساعت دارد. در مورد نسخه ی گرانتر، قدرت طی کردن به ۴۹۸ کیلومتر، صفر تا صد ۵.۱ ثانیه و سقف سرعت برابر با ۲۲۵ کیلومتر در ساعت در نظر گرفته شده است. البته هر ۲ نسخه، درجه ی شارژ یکسانی دارند و با هر نیم ساعت شارژ، مدل استاندارد ۲۰۹ کیلومتر و مدل لوکس ۲۷۳ کیلومتر را طی می کنند.
تسلا مدل 3 را به دنیا معرفی کرد - کاربا تسلا

در مورد فضای داخلی تسلا مدل ۳ اگر بپرسید باید بگوییم که برای این عضو جدید به صورت استاندارد یک صفحه نمایش لمسی ۱۵ اینچی به همراه کنترل فضای اطراف و صندلی های پارچه ای در نظر گرفته شده است. برای هر دستگاه هم سخت افزار مخصوص دسترسی کامل، ۸ عدد دوربین کنترل، رادار، ۱۲ عدد سنسور اولترا سونیک که از برخورد یا تصادف جلوگیری می کند و سیستم ترمز اضطراری تهیه شده است.

برای افرادی که مایل باشند از سیستم اتوپایلوت در خودروی خود بهره ببرند آپشنی در نظر گرفته شده است که با پرداخت ۵۰۰۰ دلار می توانند آن را روی خودرو نصب کنند که این سیستم علاوه بر رانندگی در بین خطوط، به صورت خودکار قابلیت این را دارد که جابجایی بین خطوط نیز داشته باشد، از بزرگراهی به بزرگراه دیگر منتقل شود، از آزادراه خارج شود ویا خودکار خودرو را پارک کند. برای رانندگی کاملا خودکار هم در آینده با پرداخت ۳۰۰۰ دلار این امکان فراهم خواهد شد.

برای بدنه پالت رنگی متشکل از مشکی خالص، نقره ای متالیک، آبی متالیک، نقره ای روشن متالیک، سفید مرواریدی و قرمز در نظر گرفته شده است؛  در این بین مشکی خالص به صورت استاندارد و مابقی با پرداخت ۱۰۰۰ دلار به صورت آپشن انتخابی قرار داده می شوند.

تسلا مدل 3 را به دنیا معرفی کرد - کاربا تسلا

تسلا برای افرادی که مایل باشند طراحی داخلی این مدل پیشرفته تر باشد مبلغ ۵۰۰۰ دلار را در نظر گرفته و در عوض این مبلغ، خصوصیاتی مثل صندلی های برقی جلو، گرم کن صندلی، تریم داشبورد چوبی، ۲ عدد پورت usb برای سرنشینان عقب، سیستم صوتی درجه  ۱، سقف شیشه ای رنگی که از برادر بزرگتر یعنی مدل X به ارث گرفته شده است که شیشه ی جلو را به سقف متصل می کند، لامپ های ال ای دی و کنسول مرکزی به همراه جایگاه ۲ عدد موبایل هوشمند قرار خواهد داد.

تسلا مدل 3 را به دنیا معرفی کرد - کاربا تسلا

شاسی نیز به صورت تخصصی ساخته شده که بر روی آن رینگ های  ۱۸ اینچی آلیاژی به صورت استاندارد و ۱۹ اینچ آلیاژی به صورت آپشن انتخابی قرار داده شده است. با تمام این تفاسیر قطعا وزن این مدل جای سوال دارد؛ مدل استاندارد ۱۶۰۹ کیلوگرم و وزن نسخه ی لوکس ۱۷۳۰ کیلوگرم است. جا دارد ذکر کنیم که تسلا تلاش کرده است در تمام قسمت ها میزان امنیت را بالا ببرد.

ایلان ماسک طی این مراسم در گفتگویی بیان کرده بود:” ما با سرعت تمام در حال ساخت خودروها هستیم و با شرایط حاضر می توانیم چیزی حدود نیم میلیون مدل از تسلا مدل ۳ و ۱۰۰۰۰۰ دستگاه از مدل های Ss و Xs تولید کنیم “.

البته هنوز از زمان دقیق تحویل خودروهای تسلا خبری نیست ولی احتمال می رود به سال ۲۰۱۸ موکول شود!

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *