,

نکات مهم رانندگی در فصل گرما

نکات مهم رانندگی در فصل گرما - کاربا رانندگی

این روزهای دمای هوا در حال بالا رفتن است و میتوان گفت که هفته گذشته دمای هوا تا ۴۰ درجه سانتی گراد نیز رسید. رانندگی در این روند رو به رشد دما در تابستان برای رانندگان شاید دیگر عادی شده باشد با این حال در این مطلب نکاتی را آماده کرده ایم که میتواند در این روزهای گرم تابستانی کمکی برای کسانی که ساعت های زیادی را در حال رانندگی کردن هستند باشد.

۱- رانندگی در هوای گرم میتواند باعث کم شدن آب بدن شود و به همراه داشتن کمی آب در ماشین میتواند از این موضوع جلوگیری کند پس سعی کنید تعداد بطری آب در ماشین داشته باشید تا در هنگام تشنگی مشکلی برای تهیه آب آشامیدنی نداشته باشید.
۲- مطمئن شوید که باتری تلفن همراهتان کاملان پر باشد.
۳- هرگز کودک و یا حیوان خانگی خود را در گرما بدون مراقب در ماشین تنها نگذارید حتی برای مدت کوتاه.
۴- سعی کنید در ساعات پر ترافیک و شلوغ رانندگی نکنید اگر مجبور شدید که مسافت زیادی را رانندگی کنید یا صبح زود و یا شب اقدام به این کار کنید.
۵- البته این واضح است اما سعی کنید لباس های نازک تر و یا لباس های از جنس پارچه های طبیعی بپوشید تا بدنتان خنک تر بماند.
۶- حتما قبل از رانندگی تایرها و مقدار روغن خودرو را چک کنید .
۷- اگر از خودرویی استفاده میکندید که سیستم تهویه و کولر دارد حتما مطمئن شوید که کولر خودروی شما به خوبی کار کند.
۸- اگر متوجه شدید که موتور خودروی شما بیش از اندازه در حال گرم شدن است به سرعت خودرو را متوقف کنید و با یک متخصص تماس بگیرد و منتظر شوید تا برای بازرسی خودروی شما بیاید رانندگی در این شرایط حتی برای مسافت کوتاه ممکن است خسارت زیادی به خودروی شما وارد کند.
۹- در زمان پارک کردن خودرو سعی کنید ماشین را در سایه و یا پارکینگهای مسقف پارک کنید.
۱۰- جعبه ای در خودروی خود تعبیه کنید و در آن آب آشامیدنی، غذای خشک ، میوه های خشک شده، جعبه کمک های اولیه و ابزارهای اولیه برای تعمیرات را نگهداری کنید، داشتن چنین جعبه ای برای مواقع اضطراری بسیار مناسب است و میتوانید در مواقع بروز مشکلات کمکی برای شما باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *