,

شماره گذاری خودروهای غیر آمریکایی تولید آمریکا از سر گرفته شد

شماره گزاری خودروهای غیر آمریکایی تولید آمریکا از سر گرفته شد - کاربا

به گزارش کاربا روز گذشته پس از وقفه‌ی ۸ ماهه‌ای که برای شماره گذاری خودروهایی که با برند غیر آمریکایی هستند ولی در کشور آمریکا به تولید رسیده‌اند به روند عادی خود بازگشت. سال گذشته بسیاری از مشتریان و واردکنندگان در خصوص شماره گذاری خودروهای تولید آمریکا با مشکلات جدی روبرو شدند که به دنبال آن طرح شکایتی به مراجع قضایی صورت گرفت. حال پلیس راهنمایی و رانندگی دیروز طی نامه‌ای از وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص خودروهای با برندهای غیر آمریکایی و تولید آمریکا که به‌صورت قانونی وارد کشور شده‌اند، استعلام کرده است تا با اعلام آن‌ها شماره‌گذاری این خودروهای متوقف‌شده از سر گرفته شود.

این خودروها ازنظر ثبت سفارش و ترخیص از گمرک با مشکلی روبرو نبودند ولی به بیان پلیس راهنمایی و رانندگی به دلیل آمریکایی بودن این خودروها از شماره گذاری این خودروها جلوگیری شد. بااین‌حال در طی ۵ ماه بحث‌هایی بر سر آمریکایی بودن و یا نبودن این خودروها در میان بود و پلیس همچنان حاضر به شماره گذاری این خودروها نبود که حاصل آن صف‌های طولانی خودروهای شماره گذاری نشده بود، به همین دلیل وزارت صنعت، معدن و تجارت، ثبت ‌سفارش این خودروها را غیرفعال کرد تا وضعیت این خودروها مشخص شود.
شماره گزاری خودروهای غیر آمریکایی تولید آمریکا از سر گرفته شد - کاربا

حال به بیان فرهاد احتشام زاد، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو، به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت و با هماهنگی انجمن واردکنندگان خودرو، شماره شاسی این‌ خودروها به وزارت صنعت ارسال‌شده تا با ارائه به پلیس راهنمایی و رانندگی، شماره‌گذاری این خودروها که از اواخر تابستان سال گذشته متوقف‌شده بود از سر گرفته شود.

همچنین احتشام زاد به این موضوع اشاره کرد که توقف شماره‌گذاری خودروها باید با دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گیرد اما بااین‌حال پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان آمریکایی بودن این خودروها بدون ابلاغیه قانونی دولت، شماره‌گذاری این خودروها را متوقف کرد.

این مشکل گریبان گیر مدل‌هایی از تویوتا، هوندا و ب ام و شده بود که با این اوصاف شرکت پرشیا خودرو به‌عنوان نمایندگی رسمی ب ام و در ایران فروش نقدی و اعتباری خودروهای ب ام و X3 و  X4را که متوقف‌شده بود به‌صورت تحویل فوری در سراسر کشور آغاز کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *