,

کامیون خودران حمل زباله ی ولوو

کامیون خودران حمل زباله ی ولوو - کاربا ولوو

بخش کامیون های ولوو با همکاری Renova در حال تست ماشین های حمل زباله ی خودران در سوئد می باشند.
در این کامیون خودران که بر پایه ی Volvo FM 330 می باشد، از GPS و سنسورهای لیدار برای نقشه یابی، مشخص کردن موقعیت و چک کردن فضای اطراف خودرو استفاده شده است.
بار اولی که این کامیون به یک منطقه ی جدید وارد می شود، به طور خودران نیست و توسط راننده حرکت می کند و مسیر و نقشه در حافظه ی آن ذخیره می شود. زمانی که کامیون به مکان اولیه برده شود، تشخیص می دهد که از کدام مسیر باید برود و کنار کدام خانه ها باید توقف کند.
زمانی که این کامیون حمل زباله برای اولین بار کار خود را انجام می دهد ، مسئول مدیریت زباله از خودرو خارج شده و محفظه ی زباله را مانند همیشه خالی می کند . سپس یک دکمه را فشار داده که کامیون به مقصد بعدی برود.
کامیون خودران حمل زباله ی ولوو - کاربا ولوو
کامیون در جهت معکوس حرکت می کند و در نتیجه فرد مسئول به کامپکتور نزدیک مانده و یک تصویر کلی از فرایند به هنگام حرکت کامیون خواهد داشت. در حالی که این کار برای یک انسان پیچیده به نظر می رسد، ولوو در مورد تکنولوژی خودران می گوید: “رانندگی همچنان ایمن است، بدون توجه به مسیری که خودرو در آن حرکت می کند.”
کامیون حمل زباله ی خودران نکات مثبت زیادی دارد، از جمله فشار کاری کمتر بر روی فرد مسئول زباله، مصرف کمتر سوخت و آلودگی کمتر، زیرا سیستم خودران تغییر دنده و سرعت را بهینه سازی می کند.
فاز آزمایشی تا آخر امسال ادامه خواهد داشت و پس از آن عملکرد این خودروی ولوو و امنیت آن و حتی اینکه چقدر سایر رانندگان آن را بپذیرند به طور کامل مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. ولوو نسبت به نتایج این ارزیابی خوش بین می باشد ولی این کامیون های خودران احتمالا ابتدا در مناطق محدودی مانند معادن و پایانه های کشتیرانی مورد استفاده قرار بگیرند.
کامیون خودران حمل زباله ی ولوو - کاربا ولوو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *