,

اولین جریمه سرعت جهان برای سرعت ۱۳ کیلومتر در ساعت

اولین جریمه سرعت جهان برای سرعت 13 کیلومتر در ساعت - کاربا

این خودروی بنز موتور متعلق به آرنولد در سال ۱۸۹۶ اولین ماشینی است که جریمه سرعت بالا را دریافت کرده بود و در نمایشگاه ماشین های لوکس قدیمی در کاخ دادگاه همپتون در انگلستان به نمایش درخواهد آمد.
انگلستان قرن نوزدهم یک مکان بسیار سخت برای داشتن اتومبیل بود. قانون در آن زمان به راننده ها اجازه راندن با بیش از سرعت ۳.۵ کیلومتر بر ساعت را نمی داد و همزمان باید فردی با پرچم قرمز در دست در جلوی ماشین حرکت می کرد. برای درک ملموس تر این سرعت می توانید اندکی سرعت بیشتر از راه رفتن یک گاو را تصور کنید.
مشخص نیست که آیا والتر آرنولد زمانی که درحال عبور از Paddock Green در کنت در ۲۸ ژانویه ۱۸۹۶ بوده از قوانین اطلاع داشته است یا نه، اما یک افسر او را در حال رانندگی بسیار بالاتر از محدوده سرعت مجاز، با سرعت تقریبی ۱۳ کیلومتر بر ساعت مشاهده کرده بود. همچنین این جرم وخیم تر شده بود به این خاطر که هیچ فردی با پرچم قرمز در جلوی ماشین در حال راه رفتن وجود نداشت. از دست بر قضا در آن زمان این افسر سوار بر دوچرخه بوده است و آرنولد را دنبال می کند و برایش یک جریمه و احضاریه دادگاه می نویسد. سپس آرنولد محکوم به داشتن سرعت بالا شد و جریمه زیادی در حدود یک شیلینگ به علاوه سایر هزینه ها را پرداخت کرد.
با این وجود، این اتفاق بد نبود. این حادثه کمک به آگاهی بیشتری از وسائل نقلیه کرد و انگلستان در سال بعد از آن استفاده از لوکوموتیوها را تصویب کرد، همچنین سرعت مجاز را ۲۳ کیلومتر بر ساعت قرار داد و فرد پرچم دار قرمز را از ترکیب رانندگی حذف کرد. صاحبان ماشین این قانون را با دادن مسابقه از لندن تا برایتون در یک رویدادی مشهور به Emancipation Run جشن گرفتند. آرنولد و خودروی بنز نیز در این مراسم حضور داشتند.
در آمریکا سه سال بعد از این اتفاق طول کشید تا اولین جریمه سرعت بالا را دریافت کنند. بر اساس گفته های Gizmodo، این افتخار نصیب جیکوب جرمن در سال ۱۸۹۹ شد. در یک وضعیت بهتر، او در حال راندن یک ماشین الکتریکی بود. جرمن در آن زمان ۲۶ ساله بود و برای یک کمپانی ماشین های الکتریکی که تاکسی های الکتریکی را اجاره می دادند، کار می کرد. در نیویورک راننده ها نباید با سرعتی بیش از ۱۳ کیلومتر بر ساعت در خیابان ها و بیش از ۶.۵ کیلومتر بر ساعت در اطراف میدان ها رانندگی می کردند. سرعت جرمن ۱۹ کیلومتر بر ساعت بوده است و مانند آرنولد، جرمن هم توسط یک پلیس گشت بر روی دوچرخه دستگیر شده بود.
خودروی بنز موتور آرنولد امسال در نمایشگاه ماشین های لوکس قدیمی در کاخ دادگاه همپتون به همراه سایر ماشین های پر سرعت مانند جگوار XJ-9 برنده مسابقه Le Mans و مک لارن F1 به نمایش درخواهد آمد. بازدید عمومی این ماشین ها در اول سپتامبر سال ۲۰۱۷ می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *