,

در زمان بروز مشکل یا تصادف در بزرگراه چه باید کرد

در زمان بروز مشکل یا تصادف در بزرگراه چه باید کرد - کاربا تصادف

ماشین ها اغلب در نا مناسب ترین زمان ها و معمولا در بدترین مکان ها دچار مشکل یا تصادف می شوند، بنابراین ما در اینجا به بیان پنج نکته ای که موجب ایمن و سالم ماندن شما و مسافرانتان می گردد، می پردازیم.
۱- با سریعترین سرعت ممکن به سمت شانه جاده حرکت کنید. ضروری است که ماشینتان را سریعا به سمت شانه جاده حرکت دهید و در آنجا سعی کنید که ماشین را در موقعیت مناسبی پارک کنید. چراغهای خطر خود را به همراه چراغهای کناری ماشینتان روشن کنید و اگر دید بد است، باید همچنین از چراغهای مه شکن عقب نیز استفاده کنید.
۲- تمامی سر نشینان را از ماشین خارج کنید. با وجود اینکه یک الزام قانونی نیست، همیشه مفید است که یک جلیقه یا ژاکت فلورسنت با دید بالا در ماشین داشته باشید، اگر یکی از این جلیقه ها را با خود دارید، در این زمان آنها را بپوشید. تمامی سر نشینان را از ماشین خارج کنید و به خاطر داشته باشید که همیشه ماشین را از سمت مسافران و نه از سمت راننده ترک کنید. هرگز سعی نکنید که مثلث خطر را بر روی بزرگراه قرار دهید.
۳- زمانی را صرف تعمیر و برطرف کردن مشکل نکنید. هرگز سعی نکنید که ماشین را به تنهایی تعمیر کنید. شما نباید حتی کوچکترین تعمیراتی مانند عوض کردن لاستیک را در سمت شانه جاده به تنهایی انجام دهید.
۴- برای کمک تماس بگیرید. چه در صورتی که قصد دارید با تلفن همراه تماس بگیرید و یا تا نزدیکترین باجه تلفن کنار جاده قدم بزنید، در تمام مدت در پشت موانعی باقی بمانید که در فواصل منظم در کنار جاده قرار گرفته اند. اگر که شما یکی از اعضای سرویس تصادفات هستید، زمانی که با آنها تماس بگیرید از شما اطلاعات جزئیات ماشین، وضعیت و موقعیت و همچنین مکان شما را خواهند پرسید. بسیاری از شرکت های تعمیر و بازیابی تصادفات اولویت را به تصادفات بزرگراه ها می دهند به این خاطر که مسافران در این محیط ها با خطرات بیشتری مواجه هستند.
۵- در یک مکان امن منتظر بمانید. کاملا از بزرگراه و شانه جاده دور بمانید و منتظر رسیدن کمک بمانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *