,

کانسپت Mobility Vision هیوندای، ترکیبی از خانه و ماشین

کانسپت Mobility Vision هیوندای - کاربا هیوندای


هیوندای
آینده را طوری پیش بینی می کند که افراد به ندرت مجبور به ترک صندلی خود هستند. هیوندای یک کانسپت جدید را معرفی می کند که خط مرز بین ماشین و خانه را محو خواهد کرد. Mobility Vision نام این کانسپت است، ایم طرح کانسپت در طی نمایشگاه CES به صورت رسمی معرفی شد.

این کانسپت چگونگی یکپارچه شدن یک ماشین خودران با یک خانه را مورد بررسی قرار می دهد. در عوض پارک کردن ماشین در گاراژ یا بر روی خیابان، کانسپت هیوندای موجب می شود که دقیقا بتوانید ماشین خود را در یک فاصله بزرگ در کنار دیوار اتاق پذیرایی پارک کنید. سپس صندلی راننده در محور خود می چرخد و رو به اتاق پذیرایی قرار می گیرد، در جایی که می تواند به عنوان یک صندلی یا مبل راحتی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین این صندلی ها زمانی که راننده نیاز دارد تا جایی برود مجددا بر روی محور خود به چرخش در می آیند و به صندلی مسافر تبدیل می شوند.

کانسپت Mobility Vision هیوندای - کاربا هیوندای

کانسپت با طرح آینده تک فضا به این معناست که رانندگان می توانند از امکانات و مزایای کامل تکنولوژی خودران استفاده کنند. آنها احتیاجی به متوقف کردن کارهایشان ندارند، این کارها می تواند کار کردن، مطالعه کردن یا یک استراحت ساده باشد، تا بتوانند خانه را ترک کنند. به صورت خلاصه می توان گفت که هیوندای یک آینده ای را پیش بینی می کند که شما قادرید تا ماشینتان را در اتاق پذیرایی پارک کنید و به ندرت لازم است که از روی صندلی خود بلند شوید.

ترکیب ماشین و خانه در یک فضای واحد دارای مزایای دیگری نیز است. سیستم تهویه هوای ماشین می تواند اتاق پذیرایی را نیز خنک کند و سیستم صوتی قادر است که جایگزین استریو خانه شود. هیوندای همچنین به این نکته اشاره کرده است که سل سوختی هیدرژنی ماشین نیز قادر به تولید برق و الکتریسیته در شرایط کمبود و قطع قدرت خواهد بود.

کانسپت Mobility Vision هنوز سالهای طولانی برای تولید پیش رو دارد.

کانسپت Mobility Vision هیوندای - کاربا هیوندای

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *