,

کانسپت i خودران تویوتا در نمایشگاه CES

کانسپت i خودران تویوتا - کاربا تویوتا


تویوتا
با یک وسیله ارتباطی کاربری نسل جدید و یک عامل هوش مصنوعی به نام Yui در نمایشگاه شرکت کرد. تویوتا از ماشین کانسپت i با طرح آینده خود در نمایشگاه CES رونمایی کرد، این ماشین بیانگر دید کمپانی برای یک وسیله ارتباطی کاربری خودران توسط هوش مصنوعی می باشد.

با الهام آشکار از تکنولوژی سیری اپل، تویوتا نام عامل هوش مصنوعی خود را Yui گذاشته است. Yui یک اسم زنانه ژاپنی است که دارای معانی مختلفی شامل تفکر، سنجیدن و حمایت کننده می باشد.

کانسپت i خودران تویوتا - کاربا تویوتا

طراحان ابتدا طرح اولیه Yui را پایه گذاری کردند و سپس ماشین را به آن افزودند. نمایشگرهای اجتناب از برخورد بر روی کنسول مرکزی، به جای تکیه بر روی نمایشگرهای بالایی، چراغهای رنگی، پروژکتورها و سایر تکنولوژی ها برای انتقال اطلاعات به راننده در این ماشین مورد استفاده قرار گرفته است.

Yui هر دوی دید داخلی و خارجی ماشین را نمایش می دهد، به این صورت که می تواند با مسافرین داخل ماشین یا سایر رانندگان ارتباط برقرار کند. این کمپانی بیان کرده این تکنولوژی می تواند پیچ های پیش رو را نشان دهد، در مورد خطرات بالقوه جاده اخطار دهد یا حالت خودران یا دستی بودن ماشین را نیز نمایش دهد.

زمانی که عملکرد دستی ماشین غیر فعال است، سیستم هوش مصنوعی کانسپت i شرایط جاده را برای توجه راننده نمایش می دهد تا از پشتیبانی راننده یا کمک او در شرایط خطرناک استفاده کند. تویوتا نقشه های وارد کردن هیچ بخشی از این تکنولوژی ویژه را به بازار تایید نکرده است. ولی هوش مصنوعی برای ماشین های خودران در بازار از طرف بسیاری از خودروسازان به هدف تبدیل شده است.

کانسپت i خودران تویوتا - کاربا تویوتا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *