,

سواچ هم باتری اتومبیل می سازد

سواچ هم باتری اتومبیل می سازد - کاربا سواچ

کمپانی سازنده ساعت سواچ با برداشتن یک قدم بزرگ در تکنولوژی باتری های پیشرفته برای خودروهای برقی، در حال گسترس برند خود می باشد. این کمپانی سوئیسی دارای ۵۱ درصد از سهام شرکت Belenos Clean Power که در سال ۲۰۰۸ تأسیس شده می باشد و در زمینه ی تکنولوژی های مربوط به انرژی پاک با یک بخش مختص تکنولوژی جدید در باتری ها فعالیت می کند. جالب است بدانید که این کمپانی مذکور توسط جورج کلونی بازیگر مشهور ساپورت و در بعضی از بخش ها اداره می شود.

طبق گزارشات به دست رسیده، باتری های کمپانی Belenos Clean Power به دلیل استفاده از یک ترکیب که ثبت اختراع نیز شده، آنقدر پیشرفته و سودمند هستند. در این ترکیب به جای عناصر کمیاب از وانادیم استفاده شده که همین امر قیمت تولید این باتری ها را پایین می آورد.

اما بزرگترین نکته ی مثبت این باتری ها، وزن پایین و زمان شارژ بسیار کم آنها می باشد. وزن این باتری وانادیمی در مقایسه با پک های باتری پاناسونیک که در خودروی تسلا استفاده شده است، دو سوم آن بوده و شارژ آن دو برابر سریع تر انجام می شود.

سواچ هم باتری اتومبیل می سازد - کاربا سواچ

مدیر اجرایی گروه سواچ می گوید که رسوایی آلودگی خودروهای فولکس واگن بود که باعث شروع کار سواچ در زمینه ی تولید باتری ها برای خودروهای برقی و ترویج انرژی پاک شد: “من از اتفاقی که برای فولکس واگن افتاد اصلا خوشحال نیستم اما این اتفاق به ما انگیزه ی شروع این کار را داد، زیرا دیگر کار دیزل رو به اتمام است و صنعت خودرو بیشتر از همیشه به پیشرانه ها و موتورهای برقی نیاز دارد.”

سواچ تولید این باتری های را در ژوئن ۲۰۱۶ در خط تولید باتری های ساعت Renata آغاز کرده است. در حالیکه کمپانی سختی های زیادی را متحمل می شود، روزانه ۲۰۰ پک باتری در اندازه های مختلف را تولید می کند. این باتری ها ابتدا در موتورها و دوچرخه های الکتریکی، اسکوترها و هواپیماهای الکتریکی بدون سرنشین مورد آزمایش قرار می گیرند تا بعدا در مورد خودروها هم تست شوند.

گفته می شود که سواچ اعلام کرده که برنامه دارد تا سال ۲۰۲۰، ۱۰ میلیارد دلار از فروش این باتری ها به دست آورد. یک توافق نامه ی غیر رسمی بین سواچ و Geely که یک کمپانی بزرگ چینی می باشد، حاکی از آن است که کمپانی سوئیسی قصد دارد تا از این شرکت به عنوان محل آزمایشاتش در مورد تکنولوژی استفاده کند.

زمان حال حاضر یک زمان هیجان انگیز و جالب برای دنیای خودروهای الکتریکی است. در حالیکه پیشرفت های عظیمی در زمینه ی خودروهای خودران ایجاد شده، حالا نوبت تکنولوژی باتریهاست که توسط شرکت سواچ ارتقا پیدا کرده است.

سواچ هم باتری اتومبیل می سازد - کاربا سواچ

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *