,

مدل FF91 کمپانی Faraday Future با توان ۱۰۵۰ اسب بخار

مدل FF91 کمپانی Faraday Future - کاربا FF91

درست یکسال پس از رونمایی از کانسپت حیرت آور Faraday Future در CES، این کمپانی نوپای الکتریکی اولین وسیله نقلیه تولیدی خود را در نمونه های آزمایشی در نمایشگاه CES امسال، به نام FF91 را ارائه کرد.

کمپانی Faraday Future اعلام کرده که این مدل قدرتش توسط یک پک باتری ۱۳۰ kWh تامین می شود و از چهار موتور الکتریکی برای انتقال قدرت در این ماشین استفاده شده است. در نهایت، این ماشین دارای توان ۱۰۵۰ اسب بخار و گشتاور ۱۸۰۰ Nm می باشد و همچنین قادر است که ۰-۱۰۰ کیلومتر در ساعت را تنها در ۲.۳۹ ثانیه پر کند. افزون بر این، این مدل همچنین می تواند ۶۰۰ کیلومتر را با یک بار شارژ بپیماید.

بر طبق گفته های این کمپانی، تنظیمات چند موتوره مدل FF91 موجب تغییر بردار صحیح گشتاور به چرخ های عقب می شود و یک پیچیدن سریع و فرز را فراهم کند که باعث افزایش ایمنی می شود. پک باتری این مدل، که با همکاری LG Chem ارتقا پیدا کرده است، می تواند تا ۵۰ درصد با شارژر اصلی خود در کمتر از ۴.۵ ساعت پر شود.

مدل FF91 کمپانی Faraday Future - کاربا FF91

همانطور که انتظار می رود، این مدل به صورت خودران می باشد اما کمپانی هنوز اعلام نکرده که تا چه سطحی از خودرانی دست خواهید یافت. همچنین تایید شده که این ماشین مجهز به ۱۳ عدد رادار با بردهای بلند و کوتاه، ۱۰ عدد دوربین با کیفیت بالا، ۱۲ عدد سنسور اولتراسونیک و یک لیدار ۳D با قابلیت جمع شدن بر روی کاپوت می باشد. این گزینه به مدل FF91 اجازه خواهد داد تا بدون نیاز به اقدام راننده، رانندگی کند که بی شک این قابلیت جواب موثری برای فراخوان تجهیزات تسلا است.

تمرکز بسیاری بر روی ارتقا و پیشرفت طراحی خارجی این مدل صورت گرفته است. طراحی FF به گونه ای بوده است که شعارش رانندگی با آیرودینامیک می باشد و دارای یک ضریب درگ ۰.۲۵ است که همین امر موجب شده که این ماشین یکی از لغزنده ترین وسائل نقلیه تولیدی تاکنون باشد.

همچنین طراحی های بسیاری جهت بهینه سازی در خصوص افزایش فضای داخلی این ماشین نیز صورت گرفته است. با این وجود هنوز عکسی از کابین تکمیل شده تاکنون پخش نشده است، Faraday Future اعلام کرده که این مدل دارای فضای کابین لوکسی خواهد بود و شامل صندلی های عقب با قابلیت خم شدن تا بیش از ۶۰ درجه هستند که به طور قابل توجهی بیشتر از دسترسی ۴۳ درجه ای در مدل های مرسدس-میباخ کنونی می باشد.

مدل FF91 کمپانی Faraday Future - کاربا FF91

با وجود اینکه این وسیله نقلیه ای که در CES ارائه شده است ماشین تولیدی نهایی نمی باشد، پیش فروش برای این مدل تاکنون بر روی وبسایت کمپانی قرار گرفته است و نیازمند یک سپرده بدون استرداد ۵۰۰۰ دلاری است. ۳۰۰ واحد تولید شده اولیه به صورت نسخه FF91 Alliance به صورت محدود برای فروش حاضر خواهند شد. یک سهمی از فروش هر نسخه Alliance برای سرمایه گذاری های محیط زیستی اهدا خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *