,

کپی برداری چینی ها به انیمیشن “Cars” هم رسید

کپی برداری چینی ها از انیمیشن Cars - کاربا

بعد از آنکه شرکت ب ام و در دادگاهی دو کمپانی چین را به خاطر استفاده از لوگوی این کمپانی محکوم کرد، حال پیکسار و دیزنی دو کمپانی بزرگ سازنده ی انیمیشن در جهان، پس از برگزاری یک دادگاه در شانگهای چین که حکمی مبنی بر کپی غیر قانونی یک فیلم با نام “The Autobots” از انیمیشن “Cars” داده بود، موفق به دریافت خسارت از کمپانی سازنده ی این فیلم چینی شدند.

طبق گزارشات، Bluemtv به عنوان سازنده ی فیلم “The Autobots” و G-Point به عنوان توزیع کننده ی این فیلم، طبق حکم دادگاه جریمه ای برابر با ۱۹۴۰۰۰ دلار متحمل شدند. سازنده ی این فیلم که به طور غیر قانونی از شخصیت ها و پوستر های استفاده شده توسط کمپانی دیزنی برای انیمیشن “Cars” استفاده کرده بود به رقابتی نا عادلانه محکوم شد.

نکته ی قابل توجه این است که کارگردان این فیلم، “zhuo Jianrong” اعلام بی گناهی کرده و می گوید که هیچ گاه فیلم “Cars” را ندیده است! این جمله با شباهت بیش از حد قهرمان فیلم “The Autobots” به شخصیت “Lightning McQueen” از فیلم “Cars” مغایرت دارد.

طبق گزارشات، یکی از سخنگویان دیزنی در این راستا اعلام کرده: “حفاظت از حقوق معنوی، کلیدی برای رشد خدمات و کارهای فرهنگی می باشد. ما از رأی دادگاه که از حقوق معنوی کمپانی های خلاق مانند شرکت ما محافظت می کند بسیار راضی هستیم.”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *