,

ب ام و ۷۳۰li، لوکس‌ترین خودروی بازار ایران توسط پرشیا خودرو رونمایی شد

ب ام و 730li در ایران - کاربا ب ام و 730

چندی بود که خبرهایی از بازگشت لوکس‌ترین سری ب ام و یعنی اتاق ۷ توسط پرشیا خودرو به بازار ایران به گوش می‌رسید اما حال چندی پیش در نمایندگی مرکزی پرشیا خودرو از ب ام و ۷۳۰LI به‌صورت رسمی پرده‌برداری شد.

پس از وضع قانون منع ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی متأسفانه دیگر شاهد ورود خیلی از خودروهای دوست‌داشتنی مانند ب ام و سری  ۷ و ۶ نبودیم اما خوشبختانه با معرفی نسل جدید سری ۷ این خودرو، پیشرانه‌ی ۲.۰ لیتر توربوشارژ نیز برای آن قابل سفارش شد. از این رو ب ام و ۷۳۰LI که پایین‌ترین مدل این سری می‌باشد مجوز واردات به بازار ایران را دریافت کرده است.

پرشیا خودرو ب ام و ۷۳۰LI با کد  G12را عرضه کرده و مدل ۷۳۰I با کد G11 را نیز به‌زودی عرضه می‌کند. مدل LI از طول کشیده‌تری به‌اندازه‌ی ۱۴۰ میلی‌متر بهره می‌برد که به طبع دارای فضای پای بیشتری برای سرنشینان می‌باشد.

ب ام و 730

این خودروی بی‌نظیر که نقش لوکس‌ترین خودروی حال حاضر موجود در بازار ایران را که به‌صورت رسمی مجوز واردات و پلاک ملی دریافت کرده است را ایفا می‌کند در بازار جهانی با پیشرانه‌های بنزینی، دیزلی و هیبرید عرضه می‌شود که مدل راه‌یافته به ایران دارای پیشرانه‌ی بنزینی ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپ ۲.۰ لیتر توربوشارژ می‌باشد که توانایی تولید حداکثر قدرت ۲۵۸ اسب بخار را در ۶۶۰۰ دور بر دقیقه و حداکثر گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر را در ۱۵۵۰ دور بر دقیقه دارد. باید خاطرنشان کرد که حجم ۲.۰ لیتر این خودرو شاید در نظر اول برای چنین خودرویی مأیوس‌کننده باشد اما با توجه به قدرت تولیدشده و شتاب ۶.۳ ثانیه‌ای آن می‌تواند فهمید که نباید این خودرو را دست‌کم گرفت. مصرف سوخت ب ام و ۷۳۰li به‌صورت ترکیبی ۶.۴ لیتر می‌باشد و می‌تواند به‌صورت محدودشده به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

ب ام و 730li در ایران - کاربا ب ام و 730

نمای بیرونی این خودرو از زبان طراحی جدید ب ام و که جلوپنجره‌ای کشیده‌تر و پیوسته به چراغ‌ها می‌باشد پیروی می‌کند که جدیداً در سری ۵ نیز به‌کار برده شده است. این خودروی باوقار و بی‌نظیر در اوج سادگی به دور از حجم پردازی‌های زیاد، نهایت هنر آلمانی ب ام و را به رخ می‌کشد.

بدون شک بر روی این شاهکار ب ام و جدیدترین و به‌روزترین تجهیزات نصب شده، که بسته به تیپ‌های مختلف متفاوت می‌باشد ازاین‌رو می‌توان به مواردی همچون ریموت کنترل هوشمند بی‌نظیر ب ام و، سیستم پارک خودکار، کنسول وسط صندلی‌های عقب مجهز به صفحه نمایشگر لمسی، تنظیم نورپردازی داخل کابین، تنظیم صندلی‌های عقب و جلو به‌صورت برقی، کنترل سیستم صوتی با حرکات دست و… اشاره کرد.

ب ام و 730

در حال حاضر ب ام و ۷۳۰li توسط پرشیا خودرو بسته به سطح تجهیزات و تیپ خودرو با قیمتی معادل ۶۸۹ تا ۷۶۰ میلیون تومان با مدت تحویل ۳۰ روزه عرضه می‌شود. حال باید دید که این یکه‌تاز بازار فوق لوکس ایران از استقبال خوبی روبرو می‌شود یا خیر.

ب ام و 730li در ایران - کاربا ب ام و 730

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *