,

مرتفع ترین پل معلق جهان را بشناسید

مرتفع ترین پل معلق جهان را بشناسید - کاربا مرتفع ترین پل معلق جهان


مرتفع ترین پل معلق جهان
در ارتفاع ۵۶۵ متری واقع شده بر روی یک دره در چین در روز سه شنبه ی گذشته جهت تردد خودروها افتتاح شد.

ساخت پل بی پانجیانگ سه سال طول کشیده است و سرمایه ی به کار رفته در آن بیش از ۱۴۶.۷ میلیون دلار می باشد. طول این پل ۱.۳۴ کیلومتر است. جاده ی واقع شده بر روی این پل دارای چهار لاین ترافیکی بوده و در ارتفاع ۵۶۵ متری بر روی رودخانه ی Beipan که استان های Yunnan و Guizhou در جنوب غربی چین را به هم متصل می کند.

این پل از نظر ارتفاع رکورد پل رودخانه ی Sidu با ارتفاع ۵۵۹ متر که آن هم در چین است را نیز شکست و لقب مرتفع ترین پل معلق جهان را از آن خود کرد. مطمئنا شما هم از دیدن مبلغ ۱۴۶.۷ میلیون دلار جهت ساخت این پل شگفت زده شده اید! زیرا ساخت چنین پلی رقم های بسیار بالاتری را می طلبد. به عنوان مثال ساخت پل Golden Gate در محدوده ی خلیج سان فرانسیسکو در سال ۱۹۹۳ هزینه ای برابر با ۱.۵ میلیارد دلار (البته با تبدیل هزینه ها به قیمت روز) در بر داشت. همچنین پل New Bay در طرف دیگر شهر در سال ۲۰۱۳ نیز ۶.۷ میلیارد دلار هزینه داشت.

پل بی پانجیانگ بخشی از بزرگراه ۳۴۰۰ کیلومتری Hangrui می باشد که Hangzhou را به مرز میانمار چین در Ruili متصل می سازد. ساخت این پل در واقع در تاریخ ۱۰ سپتامبر به پایان رسید اما افتتاح آن به تعویق افتاد و در روز سه شنبه آغاز به کار کرد.

گرچه ممکن است پل بی پانجیانگ مرتفع ترین پل معلق جهان باشد، اما به گزارش بی بی سی کماکان بلند ترین پل جهان که بیشترین ارتفاع سازه را دارد پل راه آهن Millau با بلندی ۳۴۳ متر واقع در فرانسه می باشد.

مرتفع ترین پل معلق جهان را بشناسید - کاربا مرتفع ترین پل معلق جهان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *