,

کمپانی هوندا ساخت ۱۰۰ میلیون خودرو را اعلام کرد

100 میلیون خودرو از کمپانی هوندا - کاربا کمپانی هوندا


کمپانی هوندا
از سال ١٩٦٣ تا كنون بيش از ١٠٠ ميليون خودرو توليد كرده است. دريك مطلب مطبوعاتی كه براي كريسمس تنظيم شده بود، از رد كردن ركورد ١٠٠ ميليون خودرو توسط اين كمپاني ژاپنی خبر داده شد.

کمپانی هوندا بيش از ٥٣ سال پيش اولين خودرو را با ساخت مينی كاميون T360 در كارخانه ي Saitama شروع كرد. در همان سال هوندا خودروی كوچك اسپرت S500 را در كارخانه ی Hamamatsu توليد كرد. پيش از آن كمپانی هوندا بيشتر بر روي ساخت موتور سيكلت تمركز داشت به گونه ای كه الان هم يكي از بزرگترين توليد كنندگان موتور در دنيا مي باشد.

خودروی T360 از کمپانی هوندا - کاربا کمپانی هوندا

در سال ١٩٦٤ هوندا اولين كارخانه ی اختصاصی توليد خودروی خود را تأسيس كرد و اين كارخانه كار خود را با توليد خودروي S600 آغاز كرد. در سال ١٩٦٧ هوندا اولين خودروی مينی خود با نام N360 را توليد كرد و در سال ١٩٦٩ توليد خودروی كوچك N600و ميني كاميون TN360را به عنوان يك سرمايه گذاری مشترك در كشور تايوان آغاز كرد.

هوندا سپس به سرعت وارد بازارهای خارجی شد و در سال ١٩٨٢ توليد خودروي آكورد را در ايالت اوهايوی آمريكا آغاز كرد. اين آكورد اولين خودرو بود كه توسط يك كمپانی ژاپنی در آمريكا توليد شد.

از آن پس هوندا محصولات خود را بزاي عرضه به كشورها و قاره هاي مختلف از جمله آسيا، اروپا، آمريكای جنوبی و چين گسترش داد.

با اين حال کمپانی هوندا هنوز هم از غول هاي صنعت خودروسازی چند قدم عقب تر است.  يكي از اين غول ها كمپانی فورد است كه تا سال ٢٠١٢ موفق به توليد ٣٥٠ ميليون دستگاه خودرو شده بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *